Cumhurbaşkanı Yardımcısına Üniversiteli İşçiler Hakkında Soru Önergesi

Cumhurbaşkanı Yardımcısına Üniversiteli İşçiler Hakkında Soru Önergesi
Üniversite mezunu olup işçi statüsünde çalışanlarında özlük hakları ile ilgili yaşadıkları mağduriyetler mevcuttur. Bu bağlamda düzenleme beklentileri bulunmaktadır. Özlük haklarına yönelik üniversite mezunu işçiler için sürdürülen bir düzenleme çalışması var mıdır?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 14.10.2019 
Ömer Fethi Gürer /Niğde Milletvekili 

Ülkemizde üniversite mezunlarının iş bulabilme süreçlerinde yaşadıkları sorunlar bilinmektedir ve üniversite mezunu işsizliği önemli bir sorun olarak karşımıza gelmektedir. Bu durumunun yanı sıra üniversite mezunu olup işçi statüsünde çalışanlarında özlük hakları ile ilgili yaşadıkları mağduriyetler mevcuttur. Bu bağlamda düzenleme beklentileri bulunmaktadır. 

1. Özlük haklarına yönelik üniversite mezunu işçiler için sürdürülen bir düzenleme çalışması var mıdır?

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.