Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Esaslarındaki Değişiklik Resmi Gazetede Yayımlandı

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Esaslarındaki Değişiklik Resmi Gazetede Yayımlandı
Devlet memurları yiyecek yardımından hangi hallerde, ne şekilde faydalanacak? Bu yardımın uygulanmasına ilişkin esasları belirleyen Yönetmelikte bugün (10.02.2018) değişiklik yapıldı. Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazetede yayımlandı.

Devlet memurları yiyecek yardımından hangi hallerde, ne şekilde faydalanacak? Bu yardımın uygulanmasına ilişkin esasları belirleyen Yönetmelikte bugün (10.02.2018) değişiklik yapıldı. Bakanlar Kurulunun 2017/11180  karar sayısınca Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazetede yayımlandı.

DEVLET MEMURLARI YiYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 19/11/1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"Yiyecek yardımı sadece yemek verme şeklinde yapılır. Bu yardım, nakten veya kupon, kart, fiş, bilet ya da bu mahiyette bir ödeme aracı verilmek suretiyle yapılamaz."

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci ve ikinci fıkralarına aşağıdaki cümleler eklenmiştir.
"Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler sadece yemek servisi, yardım sandığı, dernek veya bu mahiyetteki kuruluş tarafından yapılır."
"Yiyecek yardımı bu şekilde kurulan yemek servislerinde yapılır."

MADDE 3- Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kamubiz.com ÖZEL HABER / ANKARA

(Sitemizden Alıntılanan Haberlerde Kaynak Gösterilmeden Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.