Eğitim-Bir-Sen: Memur seyyanen zam istiyor!

Eğitim-Bir-Sen: Memur seyyanen zam istiyor!
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, “Seyyanen zam beklentisi ve talebimiz karşılanmalıdır” dedi.

Mengen; ideolojik sendikacılığa karşı müzakereye ve mücadeleye dayalı hizmet sendikacılığını şiar edindiklerini kaydederek, “Mücadelemiz, emeğin değerini bulması, alın terinin karşılığını alması içindir. Mücadelemiz, aynı zamanda Türkiye’nin korku tünelinden çıkması, ham demokrasinin tam demokrasi olması, milletin değerleriyle uğraşanlara karşı milletin değerlerini baş tacı edip millet iradesinin yanında olmaktır” diye konuştu.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Sendika olarak elde ettikleri kazanımlara da değinen Mengen, son bir yıl içerisinde 3600 ek göstergenin verilmesini, 424 bini aşkın sözleşmelinin kadroya geçirilmesini, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte 600 bini bulan bir kitlede memnuniyet üretilmesini, 50/d’lilerin 33/a’ya alınmasını sağladıklarını dile getirerek, şöyle konuştu: “Elbette çözüm bekleyen, hâlâ çözülememiş sorunlarımız da var. Biz, bir yandan istikametimizi gündelik değişkenlere göre bozmayacak bir kararlılıkla yürüyeceğiz, diğer yandan üyemize, eğitim çalışanlarına, kamu görevlilerine ve ülkemize kazandırmaya, çözülmemiş sorunları çözmeye devam edeceğiz.

BAYRAM İKRAMİYESİ
 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması, kamu görevlilerine de bayram ikramiyesi verilmesi, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, deprem bölgesinde görevli olan kamu görevlilerine fazla çalışma ücreti ve tazminatların tavan miktar üzerinden ödenmesi, en düşük memur maaşı başta olmak üzere gelir düzeyi düşük olanlara seyyanen iyileştirme yapılması, şube müdürü, müfettiş yardımcısı, öğretmen, uzman, araştırmacı, şef, memur, hizmetli gibi birçok unvanda eğitim çalışanları arasında gelir adaletinin sağlanması için emek harcayacak, ter akıtacağız. Bu ve benzeri konularda mücadelemiz, girişimlerimiz, takibimiz devam ediyor, edecektir” dedi.

t54.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.