Giresun Valiliği Ne Yapmaya Çalışıyor?

Giresun Valiliği Ne Yapmaya Çalışıyor?
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 65 yaş üstü vatandaşlar için oluşturulan Vefa Sosyal Destek grubunda Giresun ilinde resmi kurumların üst düzey yöneticilerinin yanı sıra bazı STK başkanlarının da dahil olmasını sosyal medya adresinden eleştirdi.

Türk  Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 65 yaş üstü vatandaşlar için oluşturulan Vefa Sosyal Destek grubunda Giresun ilinde resmi kurumların üst düzey yöneticilerinin yanı sıra bazı STK başkanlarının da dahil olmasını eleştirdi. Milletimizin kenetlendiği ve tüm kesimlerin kişisel ya da kurumsal önceliklerini bir yana bırakarak devletimizin aldığı pozisyona destek verdiği bu zamanda Giresun Valiliği’nin bu uygulamasının izah edilebilir olmadığını kaydeden Genel Başkan Geylan, “Belki de asıl izaha muhtaç olan, Cumhuriyet tarihimizin en önemli sürecini yaşadığımız bu günlerde toplum kesimlerini ayrıştıran tutumlara (hem de devlet kurumlarında) hala nasıl meydan veriliyor olmasıdır.” dedi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şunları belirtti:

“Giresun Valiliği 22.03.2020 tarih ve E.833 sayılı bir yazı yazarak ildeki kurum ve kuruluşlara gönderiyor. Sokağa çıkma yasağı kapsamında olan 65 yaş üstü vatandaşların mağdur olmaması için Sayın Vali’nin başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulduğu Giresun kamuoyuna duyuruluyor.

Allah razı olsun.

Buraya kadar çok güzel.

Ancak bundan sonrası izaha muhtaç garip bir fotoğraf. Hem de çok muhtaç!

Şöyle ki;

Vefa Grubu’nun Yürütme Kurulu’na, ildeki resmi kurumlarımızın en üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, “bazı” STK’ların başkanları da dahil ediliyor.

İşte Sayın Vali’nin Giresun’da varlığından haberdar olduğu ve Vefa Grubu’na davet ettiği ÇOK sivil toplum kuruluşları:

1-Memur Sen

2-Eğitim Bir Sen (Memur Sen)

3-Sağlık Sen (Memur Sen)

4-TÜGVA

5-Beşir Derneği

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın çağrısı üzerine milletimizin kenetlendiği ve tüm kesimlerin kişisel ya da kurumsal önceliklerini bir yana bırakarak devletimizin aldığı pozisyona destek verdiği bu zamanda Giresun Valiliği’nin bu uygulamasını nasıl açıklayacağını gerçekten çok merak ediyorum.”

Belki de asıl izaha muhtaç olan, Cumhuriyet tarihimizin en önemli sürecini yaşadığımız bu günlerde toplum kesimlerini ayrıştıran tutumlara (hem de devlet kurumlarında) hala nasıl meydan veriliyor olmasıdır.

Not: Konu hakkında Giresun Valiliğince sitemize açıklama gönderilmesi durumunda yayımlanacaktır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum