İçişleri Bakanlığı personeline her yıl fazla çalışma ücreti (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanları)

İçişleri Bakanlığı personeline her yıl fazla çalışma ücreti (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  çalışanları)
4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele; 2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemlerinde fazla çalışma ücreti ödenecek.

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele; 2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemlerinde fazla çalışma ücreti ödenecek. Halen sadece seçim dönemlerinde fazla çalışma ücretinden yararlanabilen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeli, seçim dönemleri dışında da fazla çalışma ücreti alabilecek.

Bu yıl imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşmeye göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeline 2018 ve 2019 yıllarında, seçim dönemlerinde ve seçim dönemleriyle ilişkilendirilmeden fazla çalışma ücreti ödenebilecek.

Halen geçerli olan 3.Dönem Toplu Sözleşmeye göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili ve mahalli idareler genel seçimleri dönemlerinde yaptırılan fazla çalışmalar karşılığında ödeme yapılıyor.

4.Dönem Toplu Sözleşme,  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı personeline fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin olarak 3.Dönem Toplu Sözleşmede yer alan hükümlere aynı şekilde yer verirken, fazla çalışma ücreti ödenmesine imkan veren yeni düzenleme de yaptı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personelinin fazla çalışma ücreti

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele;

**2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemlerinde fazla çalışma ücreti ödenecek

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili ve mahalli idareler genel seçimleri dönemlerinde yaptırılan fazla çalışmalar karşılığında ödeme yapılacak.

Bir personele ödenebilecek fazla çalışma ücreti, her bir seçim döneminde en çok elli sat 50 saati geçemeyecek.

Her bir saat fazla çalışma karşılığında, ilgili yıl bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin beş katına kadar ücret ödenebilecek. (2017 yılında saat başı fazla çalışma ücreti 1,83 TL’dir)

**2018 ve 2019 yıllarında seçim dönemleri dışında da fazla çalışma ücreti ödenecek

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin zamanında sonuçlandırılması için mesai saatleri dışında fiilen yapılan çalışmalar karşılığında ödeme yapılacak.

Bir personele ödenebilecek fazla çalışma ücreti, ayda 50 ve yılda 500 saati geçmeyecek.

Her bir saat fazla çalışma karşılığında, ilgili yıl bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin üç katına kadar ücret ödenebilecek. (2017 yılında saat başı fazla çalışma ücreti 1,83 TL’dir)

memurunyeri.com

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum