İhtiyaç sahiplerine alışveriş çeki verelim, fırsatçılara fırsat vermeyelim

İhtiyaç sahiplerine alışveriş çeki verelim, fırsatçılara fırsat vermeyelim
İhtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının çeşitliliği de göz önüne alınarak; enflasyonu düşürmek, kaynakları doğru ve yerinde kullanarak israfı önlemek için, Hayırsever vatandaşlarımıza, Belediyelerimize, STK ve Yardım Kuruluşlarına yardımları alış veriş çekleri verilmek suretiyle yapılmasının daha uygun olacağını öneriyoruz.

Yardımseverler tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen yardım kolileri genellikle bakliyat, un, yağ vb. ürünlerden oluştuğundan dolayı bu tür gıda ürün gruplarına aşırı talep oluşmakta olup, art niyetli fırsatçılar, tedarikçiler ve satıcılar tarafından bu ürün gruplarına haksız yere haftalık zamlar yapılmaktadır.

Önümüzdeki günlerde havaların ısınması da göz önüne alındığında, ihtiyaç sahiplerinin bu ürünleri uzun süre muhafaza imkanları olmayacağından dolayı, ürünlerin havaların ısınmasıyla birlikte bozulmaları ve israf olması söz konusudur.

Bu nedenle ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının çeşitliliği de göz önüne alınarak; enflasyonu düşürmek, kaynakları doğru ve yerinde kullanarak israfı önlemek için, Hayırsever vatandaşlarımıza, Belediyelerimize, STK ve Yardım Kuruluşlarına yardımları alış veriş çekleri verilmek suretiyle  yapılmasının daha uygun olacağını öneriyoruz.

ALİ YÜCEL
MİL-ENERJİ SEN
GENEL BAŞKANI

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.