İnfaz ve Koruma Memurlarının 7. Yargı Paketi Talebi

İnfaz ve Koruma Memurlarının 7. Yargı Paketi Talebi
İnfaz Ve Koruma Memurlarının halen umutla beklediği ve ekleneceğine inandığı “Maaş İyileştirilmesi Maddesinin” 7. Yargı Paketi Yasa Tasarısına eklenerek

7. Yargı Paketi Yasa Tasarısı kapsamında Madde 46(Ek Madde 39)’da İnfaz ve Koruma Memurlarına her ay 6000-8000 gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan aylık katsayı ile çarpımı sonucunda elde edilen rakamın ek ödeme yapılacağı “Maaş İyileştirilmesi Maddesi” 09/03/2023 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kanun tasarısından çıkartılmış ve sadece 16. Madde de belirtilen 12/04/1991 tarihli ve 3713 sayılı “Terörle Mücadele Kanunun Ek 1. Maddesinin 2. Fıkrasının (B) bendinde yer alan “Mensup Personeli” ibaresi “Mensup Personeli ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürü, İnfaz ve Koruma Başmemuru ile İnfaz ve Koruma Memuru Unvanlı Ceza İnfaz Kurumu Personeli” maddesi eklenmiştir. Bu “Maaş İyileştirilmesi Maddesinin” çıkartılması tüm İnfaz Ve Koruma Memurları ile yakınlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 
Her türlü iletişim aracından uzak ve kapalı kapılar ardında çalıştığımız ceza infaz kurumlarında; hükümlü ve tutukluların infazının yerine getirilmesi kapsamında her türlü tehdit, saldırı, şantaj, küfür ve hakaret ile bombalı ve silahlı terör saldırılarına maruz kalan, şanlı üniformamız ile kahramanca ve fedakârca görev yapan İnfaz Koruma Memurları, görevini layıkıyla ve vatan aşkıyla devletinin en zor zamanında bile (15 Temmuz hain darbe girişimi, Covid-19 döneminde ailesinden ayrı ceza infaz kurumunda aylarca yatılı kalarak, orman yangınlarında ve depremlerde görev alarak) hiçbir karşılık ve menfaat gözetmeksizin görevine devam etmiştir ve etmektedir.
 
Siz değerli büyüklerimizden, İnfaz Ve Koruma Memurlarının halen umutla beklediği ve ekleneceğine inandığı “Maaş İyileştirilmesi Maddesinin” 7. Yargı Paketi Yasa Tasarısına eklenerek Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’na sunulması hususunda; Bilgi ve gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

İnfaz Ve Koruma Memuru

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.