İŞ-KUR'dan en az ilköğretim mezunu 814 güvenlik görevlisi alım duyurusu!

İŞ-KUR'dan en az ilköğretim mezunu 814 güvenlik görevlisi alım duyurusu!
İŞKUR hangi illerde 2019 yılı güvenlik görevlisi personel alımı yapacak? Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kapsamında kamuda ve özel sektör kurumlarında istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu olmak şartı ile silahlı - silahsız 814 kişilik güvenlik görevlisi alım duyurusu yayımlandı. İşte başvuru şartları neler?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye Genelinde bulunan çok sayıda kamu kurumu ve özel sektör  bünyesine en az ilkokul mezunu olmak şartı ile 814 güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Başvuru yapacak adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar işletmelerin gereksinimleri doğrultusunda bulunmakta olup, genel itibari ile ortak başvuru şartları haberimizde yer almaktadır. İşte detaylar…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

– T.C vatandaşı olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Silahlı güvenlik görevlileri için ise 21 yaşında büyük olmak,

– Güvenlik kimlik kartına sahip olmak,

– Kamu haklarından mahrum olmamak,

– En az ilköğretim mezunu olmak,

– Kamera sistemleri izleme/kullanma konusunda tecrübeli,

– Sağlık problemi bulunmamak,

– Askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirmiş olmak,

– Vardiyalı mesai sisteminde görev alabilecek,

– İletişim becerisi gelişmiş, kendini ifade yeteneği bulunan,

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yayımlanan toplamda 2 bin kişilik güvenlik personeli alım ilanına başvuru yapmak için BURAYA tıklayarak, açılan sayfadaki size uygun olan ilanları belirleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR’a Nasıl Genel Kayıt Yaptırılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’a Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.