İşçilerden maaş promosyon tepkisi!

İşçilerden maaş promosyon tepkisi!
Artan maaşları ile birlikte Yapı Kredi Bankası’ndan almış oldukları promosyon miktarının güncellenmesini talep eden Buca Belediyesi işçileri ret cevabı aldı.

İşçiler, talepleri karşılanması eylemlere başlayacak.

Konak, Karabağlar ve Buca Belediyesi’nde örgütlü DİSK Genel İş İzmir 5 Nolu Şube geçtiğimiz aylarda promosyon anlaşmaları olan Yapı Kredi Bankası’na başvurarak miktarın güncellenmesini talep etti.

Konak ve Karabağlar Belediyesi işçileri için yapılan başvuru kabul edilerek işçilere 7 bin 225 TL olan promosyona ek olarak işçileri 19 bin 600 TL ödeme yapıldı. Ancak Buca Belediyesi İmar A.Ş.’de çalışan işçilerin talepleri geri çevrildi.

TALEP KABUL EDİLMEZSE EYLEM

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Şube Yöneticisi Olcay Çalık anlaşmanın yapıldığı 2021 yılından bu yana artan enflasyonu ve ücretleri hatırlatarak “Genel-İş Sendikası 5 No’lu şube yönetimi olarak bağlı olduğumuz Konak ve Karabağlar Belediyelerine de aynı zamanda güncelleme talebinde bulunduk. Biz emekçilerin kazançları üzerinden zenginleşen Yapı Kredi bankası ülkenin her yerine sirayet eden adaletsiz kavramından esinlenmiş olacak ki bağlı olduğumuz Konak, Karabağlar belediyelerine 19 bin 600 TL güncelleme bedeli ödemiştir. Buca işçilerine hem sayıca hem de kalan vade açısından her iki belediyeden de fazla olmasına rağmen ret cevabı verilmiştir. Burada Yapı Kredi bankasının yöneticilerine sesleniyoruz. Güncelleme talebimize yanıt vermediğiniz sürece eylemliliklerimiz devam edecektir.” dedi.

Egedesonsöz 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.