Kamuda Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları 2021 Ne Kadar Oldu?

Devlette Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev yapan koruma ve güvenlik görevlisi maaşları 2021 zamlı ne kadar oldu ? İşte güvenlik görevlisi ve koruma memuru her derecede 2021 maaş tablosu..

Kamuda Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları 2021 Ne Kadar Oldu?

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ 2021 YILINDA NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Çeşitli öğrenim seviyelerinden ve bölümlerden mezun olanlar, kamuda “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” unvanlı kadrolarda Devlet memuru olarak da istihdam edilebilmektedirler.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanlı kadrolarda görev yapanlar, kadro derecelerinin en fazla 5 inci derecede olmasından ve özlük haklarının çalışma koşullarıyla uyumlu olmamasından yakınmaktadırlar.

Ayrıca, “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” unvanlı Devlet memurları yılın ikinci yarısındaki aylarda (derece/kademe ve kıdem yılına göre değişen aylarda) gelir vergisi bakımından %20’lik dilime girdiklerinde zaten düşük olan net maaşları daha da azalmaktadır.

Güncel maaşları (2021 yılının ilk yarısında) 

Lisans mezunu olarak “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” unvanlı kadrolarda görev yapan her derece/kademe ve kıdem yılındaki Devlet memurlarının, 2021 yılının ilk yarısında aylık net maaşlarının ne kadar olacağı konusunda hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablodaki aylık net maaş tutarları, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göre hesaplanmıştır.


 
NOT:

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışmadığı) ve çocuk yardımından yararlanmayan personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

*Çalışılan kurumlardan kaynaklı sosyal denge tazminatı ve ikramiye ödemeleri ile zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamıştır.

*Toplu sözleşme ikramiyesi ve sendika aidatı hesaplamaya dahil edilmemiştir.

*BES kesintileri dikkate alınmamıştır.

*Tabloda hizmet süreleri 13 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.

*Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir 8 ay önce

Memur çalışırken aile yardımı alıyor emekli olunca alamıyor bu adaletsizliği giderim bunu çözün çok kitle var mağdur durumda