Kemal Kılıçdaroğlu: En düşük memur maaşı 21 bin 265 lira olacak

Kemal Kılıçdaroğlu: En düşük memur maaşı 21 bin 265 lira olacak
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu MEMURLAR açıklamasında en düşük maaş 21 bin 265 lira olacak dedi.

Sosyal medya hesabından memurlara çağrı yapan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  memur maaşını asgari ücret maaşının 2,5 katı yapacağım dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayımladığı videoda memurlara şu açıklamayı yaptı:

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

'Memurlar perişan edilmiştir, evleri viranedir. Borca sürüklenmişlerdir. Ben bu haksızlığa seyirci kalamam. Rakama bakarım . 2012 yılın en düşük memur maaşı, asgari ücretin 2,5 katı idi. Şu anda bu oran 1.4' e kadar geriledi. Bu yüzden iktidar olunca en düşük memur maaşı, asgari ücretin 2,5 katı olacak. Yani bugün karşılığı en düşük memur maaşı  net 21. 265 lira olacak. Memurlara baharı getirecek biri varsa o da Bye Kemal dir. Memurlarımızın tek sorunu maaş da değildir. Birçok sorunla cebelleşiyorlar. Hepsini biliyorum. Polislerin mesai sorunu var. Öğretmenlerin kalabalık sınıflarda malzeme eksikliği içerisinde görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Kadrolu, ücretli, sözleşmeli öğretmen ayrımını kaldıracağız.'

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.