Kilis il sağlık müdürü görevden alındı

Kilis il sağlık müdürü görevden alındı
Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Metin DEMİR görevinden alınarak yerine daha önce değişik illerde il müdürlüğü yapan Dr.Mahmut ARIK getirildi.

Kilis Sağlık Müdürü Dr. Metin DEMİR görevinden ayrıldı. Yerine daha önce Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı, Kahramanmaraş'tan Bolu'ya sağlık müdürü olarak atanan ve en son Ak Parti Kahramanmaraş Mileltvekili Aday Adayı olan Dr. Mahmut Arık sözleşme imzalayarak Kilis Sağlık Müdürü oldu. 

Dr. Mahmut Arık Kimdir? 
İlk ve ortaöğrenimimi Pazarcık’ta tamamladı. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. İlk görev yeri Göksun ilçesi oldu. Daha sonra Pazarcık’a tayin oldu. Burada 11 yıl süreyle Pazarcık Devlet Hastanesi Başhekimliği ve bunun beraberinde İlçe Sağlık Müdürlüğü yaptı. Pazarcık’ta Başhekimlik görevini yaptığı sırada 1999 yılında Fazilet Partisi ve ANAP’ın desteğiyle Pazarcık Belediye Başkanlığı’na  bağımsız aday oldu ve bu seçimde %18’e yakın bir oy alarak seçimi 3. olarak tamamladı. 2001-2002 yıllarında Tekir ve Narlı Kasabalarımızda 112 Acil sağlık hizmetinde bulundu. 2003 yılında AK Parti’nin iktidar olması ile Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü’nde Sağlık Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2005-2008 yılları arasında Kamboçya, Burma, Myambar, Tayland , Vietnam, Kazakistan, Kırgizistan ülkelerine sivil toplum kuruluşlarıyla gitti. 2010 yılında Filistin’e özgürlük konvoyu ile Gazze sağlık ekibinde ve konvoyunda gönüllü olarak görev aldı. 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Sudan halkının yanında olmak amacıyla Sudan’ın Darfur bölgesinde görevlendirildi ve 2 ay hizmette bulundu. 2010 yılının ortalarında Pakistan’ın sel felaketine maruz kalması sonucu Sağlık Bakanlığımızca Pakistan Sağlık Ekibinde görevlendirildi. 2011 yılında Kahramanmaraş merkez Ortaseki mahallesinde 1 yıl aile hekimliği yaptı. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne atandı. Bolu’da Sağlık Müdürlüğü beraberinde 5 yıl süreyle de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde de 2. Müdürlük görevini icra etti. 2016 yılının sonunda Aksaray İl Sağlık Müdürlüğüne atandı ve İl Sağlık Müdürlüğü beraberinde Halk Sağlığı Müdürü olarak da 2018 yılı sonuna kadar görev yaptı. 2018 yılının başından itibaren tekrar Kahramanmaraş'a döndü ve hekimlik görevime devam etti. 2000 yılında Suudi Arabistan Haç Sağlık Ekibinde yer aldı.

sağlıkpersonelhaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.