Maliye Bakanlığı memurlara yapılacak giyecek yardımı 2019 yılı genelgesini yayımladı

Maliye Bakanlığı memurlara yapılacak giyecek yardımı 2019 yılı genelgesini yayımladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019 yılı giyecek yardım miktarlarını açıkladı! Maliye Bakanlığı giyecek yardımına ilişkin yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin 2019 yılı genelge yayımladı. Genelgeye göre memurlara yapılacak giyecek yardımı ücretleri 226 lira ile 310 lira arasında değişiyor. Çalışanların giyecek yardımına ilişkin tüm detaylar kamubiz.com'da

Devlet memurlarına 2019 yılında yapılacak giyecek yardımı miktarları belli oldu mu?Hazine ve Maliye Bakanlığı Giyecek Yardımı Yönetmeliğinin 2019 yılı uygulanmasına yönelik genelgesi şu şekilde..Hazine ve Maliye Bakanlığı devlet memurlarına yapılacak giyecek yardımıyla ilgili genelge yayımladı. Yayımlanan genelge ile memurlara verilecek giyecek yardımları belli oldu. Ücretler 226 lira ile 310 lira arasında değişiyor.

Yüz binlerce memur bekliyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı devlet memurlarına yapılacak giyecek yardımıyla ilgili genelge yayımladı. Genelge bütün kurumlara gönderildi.

Genelgede şunlara vurgu yapıldı:  “Kurum ve kuruluşların verecekleri giyim eşyalarını Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenip, standart fiyatlar göz önünde bulundurularak karşılanacak. Yönetmeliğe göre kadro unvanı şoför olan personele verilecek eşyalar; takım elbise, tulum, ayakkabı, yağmurluk, atkı ve eldiven olarak belirlendi. Kullanma süreleri ise yağmurluk için iki yıl, atkı için üç ve diğer giyim eşyaları için bir yıldır

Ödemelerde ise takım elbise 176,82 TL, Tulum 34,03 TL, ayakkabı, 49,90 TL, yağmurluk,38,37 TL, atkı 6,78 TL, eldiven 4 ,34 TL olmak üzere toplam 310,24 TL tutarında ödeme yapılacak.

Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personele ise takım elbise ve ayakkabı verilecektir. Takım elbise 176,82 TL ve ayakkabı 49,90 TL olmak üzere 226,72 TL tutarında ödeme yapılacak. Personele daha önceki yıllarda verilmiş olan ve henüz kullanma süresi dolmamış giyim eşyalarının bedeli kullanma süreleri dolduktan sonra ödenecek.

gazetevatan

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
9 Yorum