Malum sendika, hayal kırıklığı yaşattı! Memura seyyanen zam zorunludur

Malum sendika, hayal kırıklığı yaşattı! Memura seyyanen zam zorunludur
Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney: Kamu görevlilerimizin maaş ve ücretlerine seyyanen ya da taban aylıklarına iyileştirme yapılması zaruridir

MALUM SENDİKA KAMU GÖREVLİLERİNİ HAYALİ ZAM KONUSUNDA BEKLENTİ İÇİNE SOKMUŞ, ANCAK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATMIŞTIR

Memurlarımızın ve diğer kamu görevlilerimizin, aylık ve ödenekleri ile diğer özlük işleri kanunla ya da Toplu Sözleşme ile düzenlenir. (Anayasa128. Md. 2. Fıkra)

Anayasamızın açık ve amir hükmünde belirtildiği gibi, kamu görevlilerine Temmuz ayından önce ek zam yapılması, kanuni düzenleme yapacak olan iradenin (TBMM) tatilde olması nedeniyle mümkün değildir.

Anayasanın açık ve amir hükmüne rağmen, kamu görevlilerinde ek zam konusunda beklenti yaratan malum Sendika, kamu görevlilerinin hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuştur.

12 yıllık yetkili Sendika dönemlerinde, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerini asgari ücret seviyesine indiren, kamu görevlilerini açlık ve yoksulluk sınırı arasında bir yaşam kalitesine mahkum eden, malum sendikanın boş vaatlerinden biri olan ek zam konusu da hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır.

Kamu görevlilerimizin maaş ve ücretlerine yapılacak yüzdelik zamlarla, kamu görevlilerinin bu durumdan kurtulması mümkün değildir. Kamu görevlilerimizin maaş ve ücretlerine seyyanen ya da taban aylıklarına iyileştirme yapılması zaruridir.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamu görevlisi kardeşlerimizin, kendilerinin maaş ve ücretlerini asgari ücret seviyesine düşüren, malum Sendikaya üye olarak, üye kalarak destek vermelerini anlamakta zorluk çekiyoruz.

Malum sendikaya üye olarak, üye olmaya devam ederek destek veren, destek olan kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerinin düşüklüğünden şikayet etmeleri izaha muhtaç bir durumdur.

Kamu görevlilerinin 2024 – 2025 yıllarını kapsayan Toplu Sözleşme Görüşmeleri, kamu görevlilerinin içine düştüğü durum açısından hayati önem arz etmektedir.

Kamu görevlisi kardeşlerimiz, ya kendi geleceklerine sahip çıkacak, ya da bu duruma rıza gösterecektir. Malum sendikaya üye olarak destek veren kamu görevlileri sadece kendilerini değil, diğer kamu görevlilerini de mağdur etmektedir.

Kamu görevlisi kardeşlerimiz, bu gidişe artık "dur deme" zamanı gelmedi mi? Daha ne kadar malum Sendikaya, haliyle düşük maaş ve ücretlere razı olacaksınız? Artık yeter..!

Büro hizmet kolunda yetkiye en yakın Sendika, Türk Büro-Sen’dir. Türk Büro-Sen haricindeki Sendikalara üye olmakla, Sendikasız olmakla, malum Sendikaya üye olmak, destek vermek arasında fark yoktur.

Toplu Sözleşme Masasında değişiklik yapmadan, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerini iyileştirmek, sorunları çözmek mümkün değildir. Kamu görevlileri tercihlerini ya bu gerçekler ışığında yapacak ve ya bu gidişe dur diyecek, ya da açlık sınırında yaşamaya devam edecektir.

Türkeş Güney/ Türk Büro Sen Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.