MEB, 2 il müdürünü görevden alıp yerlerine atama yaptı!

MEB, 2 il müdürünü görevden alıp yerlerine atama yaptı!
Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü M.Emin Korkmaz görevden alındı.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan oldu.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal görevden alındı yerine ise Metin ALPASLAN atandı.

Metin ALPASLAN Kimdir?

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

1968 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir ilinde tamamladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu’ndan önlisans ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nden lisans düzeyinde mezun oldu.

1989 yılında Kahramanmaraş İli Afşin İlçesinde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı, Sakarya, Kırşehir’de öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında yapılan Millî Eğitim Şube Müdürlüğü sınavında üstün başarı göstererek Kahramanmaraş Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı. Sırasıyla Kırşehir Çiçekdağı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü, Kırşehir İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Niğde İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2013-2021 yılları arasında Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yaptı.

Memuriyet hayatı boyunca Millî Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu birçok hizmetiçi eğitim kursuna katıldı. Görev süresi boyunca göstermiş olduğu gayret ve başarılarından dolayı Kaymakamlıklarımız, Valiliklerimiz ve Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Teşekkür, Takdir, Başarı, Üstün Başarı ve Aylıkla Ödül Belgeleri ile ödüllendirildi.

21.05.2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Metin ALPASLAN evli ve iki çocuk babasıdır.

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atama

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü M.Emin Korkmaz görevden alındı yerine ise Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Bilal GÜR atandı.

Bilal GÜR kimdir? 

1971 tarihinde Beytüşşebap da doğdu. Orta ve Lise öğrenimini Hakkâri de bitirdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü tamamladı. İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında Öğretmenlik, Müdür yardımcılığı ve Müdürlük görevlerini yaptı. 20.07.2013 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevini yürüttü, 13.05.2014 tarihinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı görevini yürüttü ve 04.09.2018 tarihinden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

kamudanhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum