1. Dereceki Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge Verilmeli!

1. Dereceki Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge Verilmeli!
"1.Dereceye Gelen Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge Verilmesi" teklifimizin TBMM seçim nedeniyle tatile girmeden önce yasalaşması gereklidir.

TBMM seçim nedeniyle kapanmadan önce kamu çalışanlarının beklentilerini dikkate alarak, ekonomik, sosyal ve maddi hak kayıplarının giderilmesi için ek 5000 lira artış, YHS Kaldırılması ve 3600 Ek göstergenin 1.dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına verilmesi için hızlı adımlar atmalıdır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

3600 ek gösterge ile düzenleme 05 Temmuz 2022 tarihinde yapılmıştır. Belirli meslek guruplarını içine alan bu düzenleme ile öğretmenleriz, sağlık çalışanlarımız, emniyet personellerimiz ve din görevlilerimiz ile 2.5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır.

2 yıllık üniversite mezunlarına ve Yönetim kademesinde yer alan tüm kamu yöneticilerine 3600 ek gösterge verilirken, yönetici gurubunda yer alan kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması kesinlikle hak ve adalet anlayışımızla bağdaşmamaktadır.

Bu eksik düzenlemenin tamamlanması hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat BİLGİN'in; "3600 Ek Gösterge ile ilgili yeni bir düzenlenme yapacağız!" sözünü de tekraren hatırlatırız.

BASK / TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası ve Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu olarak, 3600 Ek Gösterge kapsamının genişletilmesi ve hakkaniyet sağlanması için "1.Dereceye Gelen Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge Verilmesi" teklifimizin TBMM seçim nedeniyle tatile girmeden önce yasalaşması gereklidir.

BU BİR TALEP DEĞİL! ZORUNLULUKTUR.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.