Memur-Sen Kongresinde şube müdürü ve müdürlere müjde çıkmadı!

Memur-Sen Kongresinde şube müdürü ve müdürlere müjde çıkmadı!
Memur Sen Genel Kurulunda Asgari ücret ve 3600 ek gösterge ile ilgili müjdeler veren Bakan Vedat BİLGİN memurlar arasında en çok mağdur durumda olan Şube Müdürü , Müdürler ve mühensiler için beklenen müjdeyi veremedi.

Memur Sen Genel Kurulunda Asgari ücret ve 3600 ek gösterge ,le ilgili müjdeler veren Bakan Vedat BİLGİN memurlar arasında en çok mağdur durumda olan Şube Müdürü , Müdürler ve mühensiler için beklenen müjdeyi veremedi.

Tüm Bakanlık Merkez ve taşra teşkilatlarında  Özellikle  de Milli Eğitim Bakanlığında  Şube Müdürü ve İlçe Müdürleri emirlerind eçaılşan öğretmen ve okul Müdürlerinden daha az ücret alır durumda . ORTALAMA 19 TL. ücret alan Şube Müdürü ve İlçe Müdürleri öğretmen ve  okul Müdürleriden az ücret alıyorlar.. Uzman öğretmen ve Başöğretmen düzenlemesi ve ek ders ücretleri dikkate alındığında Şube Müdürü ve ilçe Müdürleri  çok mağdur durumda.

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Aynı şekilde Mühendis kadrosunda görev yapanlarda maaş yönünden şube müdürlerinden çok farklı değil.

3600 ek göstergenin 1 derecedeki tüm memurlara verilmesi ile birlikte amir meur herkes eşitlenmiş olacak Bu da çalışma barışı açısından adaletsiz bır duruma sebebiyet verecektiit.  Şube Müdürü ve Müdürler memurları ile ayını ek göstergeye sahip olarak emeklilikte de aynı ücret ve ikramiyeyi alacaklardır. Bu durum kamudam  çalışma barışı için sıkıntılı bir durum olarak görülmektedir.

Seçim öncesi bu adaletsizliğin düzeltilmesini bekleyen Şube Müdürü ve Müdürler ile mühendilser bir kez daha hayal krıklığına uğradı.
rizeninsesi.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.