Memur-Sen'den Toplu Sözleşme Zammı Hakkında Açıklama

Memur-Sen'den Toplu Sözleşme Zammı Hakkında Açıklama
Memur sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1 Ağustos tarihi itibariyle başlayacak, memurların 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri için açıklamalarda bulundu.

Memur zamları ve pek çok kazanımların belli olacağı 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika Memur Sen ve hükümetin yer alması bekleniyor.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı:

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

TOPLU SÖZLEŞME ZAMMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için görüşmeler 1 Ağustosta başlayacak. Yüzde 6 seviyesinden yüzde 10’a yükseltilmesi söz konusu olan toplu sözleşme için Ali Yalçın, “Emek mücadelemiz devam edecektir. Dolayısıyla şimdi de çalışmalarımızı yapıyoruz önümüzdeki ağustos ayında toplu sözleşmeler var. Talep kısımlarını örmeye çalışıyoruz. Masada görüştüğümüz, çözdüğümüz bir kısımlar vardı. Yeni talepler var. Bunların tamamını olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte toplu sözleşmeye gitmeden önce gündeme getirdiğimiz birkaç husus vardı. Bu da memurların alım gücü konusu bizim gündemde tuttuğumuz bir konuydu” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.