Memuristan seçim sandığı oy sayımı

Memuristan seçim sandığı oy sayımı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü akşamı Dilovası’nda gerçekleştirilen eylemde Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şubesi'ne üye memurlar Memuristan’dan gelen seçim sandığını açarak içinden çıkan zarfları tek tek saydı.

KOCAELİLİ MEMURLAR YURTDIŞINDAN GELEN İLK SANDIĞI AÇTI

Oy pusulası olarak da 4 KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 10 BİN 135 TL ile 4 KİŞİLİK AİLENİN YOKSULLUK SINIRI 33 BİN 35 LİRA ibareli mühürlü ve tercihli pusulalar kullanıldı. 

Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin; “Kocaeli'nden sesleniyoruz. Emeğimizin karşılığı verilmeyecekse bu neyin Bayram'ı. Memuru dışladınız. Maaşlarımızın düzeltilmesi taleplerini yok saydınız. Hepimizi dışladınız ama yurtdışından hatta Tanzanya'dan gelecek oylara bile kulak kabartınız, göz koydunuz. Biz de dikkate alınmak için yurtdışından, Memuristan'dan sandık getirdik. Buradaki oyların da nisapta dikkate alınması talebimizdir” diyerek eylem gerekçelerini açıkladı.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Daha sonra sayıma geçildi. Sandıktan çıkan ve eyleme katılan sendikacıların kullandığı 20 oyun 13'ü Açlık Sınırı'na, 7'si ise Yoksulluk Sınırı'na EVET dedi. Hürriyetçi eylemciler, başta eğitim çalışanları olmak üzere Türk memurunun 10.135 lira ile 33.015 liralık 2 alt kriter arasında sıkışmış vaziyette olduğunu ve çoğunluğun maaşının da Açlık Sınırı tahdidinin bir tık üzerinde bulunduğunu dile getirdiler. 

Son olarak Şube Başkanı Pekin; “Memuru enflasyona meze yapan ve onu Açlık'la Yoksulluk arasında ölümlerden ölüm beğen noktasına taşıyanlar utansın. Gitgide ağırlaşan hayat koşulları karşında çifte kavrulmuş bir şekilde yaşamaya devam eden eğitimcilerin durumu ülkeye yurt dışından gelen Sığınmacılardan farksız bir halde. Seçim sandığını langırt köy sandığı zannedenlere duyuruyoruz” dedi ve eylem protesto alkışlarıyla sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.