Memurun aile yardımı farkı ne kadar oldu? İşte 2018 Temmuz fark maaşı

Memurun aile yardımı farkı ne kadar oldu? İşte 2018 Temmuz fark maaşı
Milyonlarca memurun Temmuz zammına, aile yardımındaki artış da eklendi. Memura her ay ödenen aile yardımı, 15 Temmuz'da maaşlara zamlı olarak yatırılacak, maaşlara eklenen aile yardımı da yükselecek. İşte 2018'nin ikinci yarısında memurlara çalışmayan eş ve çocuklarına ödenecek aile yardımı miktarları

Milyonlarca memurun Temmuz zammına, aile yardımındaki artış da eklendi. Memura her ay ödenen aile yardımı, 15 Temmuz'da  maaşlara zamlı olarak yatırılacak, maaşlara eklenen aile yardımı da yükselecek. İşte 2018'nin ikinci yarısında memurlara çalışmayan eş ve çocuklarına ödenecek aile yardımı miktarları

EŞ VE ÇOCUK DURUMU MEMUR MAAŞINI DAHA ÇOK ETKİLEYECEK

Kamu görevlilerinin aylık ücretlerine Temmuz ayından geçerli olarak yapılan %8,65 oranındaki artış, eş ve çocuk durumlarından dolayı ilgili personelin aylık ücretine yansıyan miktarı da artıracak.

2018 yılının ikinci altı ayında eş ve çocuk nedeniyle Devlet memurlarının aylık net maaşına ilave edilecek tutarlar, çocukların sayı ve yaşları ile eşin çalışma durumuna göre artacak. Eşi çalışmayan ve 72 aydan küçük 3 çocuğu bulunan bir memurun aylık net maaşı, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz bir memura göre "535,14TL" fazla olacak.

Eş durumunun aylık net maaşa etkisi

Devlet memurlarına, gelir elde etmeyen ve sosyal güvenlik kurumlarından aylık almayan eşlerinden dolayı aile yardımı ödeniyor. Ayrıca, eşi aktif ücretli olarak ya da bir kurumda ücret karşılığı çalışmayanlar eşlerinden dolayı asgari geçim indiriminden de yararlanıyor.

2018 yılının ikinci yarısında, eş nedeniyle memurun aylık net maaşına ilave edilen tutar şöyle olacak (aile yardımı ve asgari geçim indirimi toplamı):

Eş durumu        Net maaşa etkisi

Bekar                    0,00 TL

Evli, eşi çalışıyor   0,00 TL

Evli, eşi emekli     30,44 TL

Evli, eşi çalışmıyor 282,13 TL

Çocuk durumunun aylık net maaşa etkisi

Kamu görevlileri, aile yardımına müstahak çocuklarından dolayı aile yardımı alabiliyor ve ayrıca bu çocuklardan dolayı (eşi çalışanlar en çok 5 çocuk, eşi çalışmayan veya eşi emekli olanlar ise en çok 3 çocuk için) asgari geçim indiriminden yararlanabiliyor.

2018 yılının ikinci yarısında, çocuk nedeniyle memurun aylık net maaşına ilave edilen tutar şöyle olacak (aile yardımı ve asgari geçim indirimi toplamı):

Çocuk durumu                      Net maaşa etkisi

Çocuk yok                             0,00 TL

1 çocuk (72 aydan büyük)    52,32 TL

1 çocuk (72 aydan küçük)    81,80 TL

2 çocuk (72 aydan büyük)   104,63 TL

2 çocuk (biri 72 aydan küçük, biri büyük)134,12 TL

2 çocuk (72 aydan küçük)   163,60 TL

3 çocuk (72 aydan büyük)  164,56 TL

3 çocuk (biri 72 aydan küçük, ikisi büyük)194,05 TL

3 çocuk (ikisi 72 aydan küçük, biri büyük)223,53 TL

3 çocuk (72 aydan küçük)   253,02 TL

*Tablo sadece 3 çocuğa göre hazırlanmış olup, çocuk sayısı daha fazla olan personel; aile yardımı ödeneği kapsamında olan çocuk için aile yardımı alabilecek ve eşi çalışanlar ise toplam en çok 5 çocuk için asgari geçim indiriminden yararlanabilecek.
memurunyeri.com

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum