Meslek kodu mağdurları TBMM gündeminde

Meslek kodu mağdurları TBMM gündeminde
İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, kamudaki meslek kodu mağdurlarının taleplerini TBMM'de dile getirdi.

Meslek Kodu Mağdurları Samsun Milletvekili Erhan Usta tarafından şu sözlerle Meclis Gündemine taşındı:

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

'Şimdi, meslek kodu mağdurları var, KHK’yla bunları geçirmişiz. Bakın, işte, bu insanların hepsi “temizlik elemanı” diye alınmış ama işin ilk gününden itibaren yirmi yıl boyunca, bakın, çalıştığını ifade eden insanlar geldi, bunlar devletin kayıtlarında var. Yani diyor ki işte: “Ben veri hazırlama işi yapıyorum, bilgisayar teknisyeniyim. Bilmem ki ben hangi ihaleyle alındım.” Ve bu insanlar yirmi yıl boyunca bu işi yapmış.

Şu anda kurumlar bunlara diyor ki: “Sen gideceksin, orada yapacaksın.” Veya işte bunu bir tehdit olarak kullanıyor. “Biz statü farklılığı istemiyoruz, biz maaşımız da değişsin istemiyoruz; biz kamu işçisiyiz, hiçbir şey istemiyoruz ama meslek kodumuz verilsin, bu tanımlansın -ve biz kendi meslek kodumuzu- yaptığımız iş tanımlansın, böyle bir farklılık olmasın.” diyor. Çok haklı bir talep, buna kulak tıkamamak lazım.'

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.