MHP'den belediyelerdeki 4/B’li sözleşmeli personele kadro talebi

MHP'den belediyelerdeki 4/B’li sözleşmeli personele kadro talebi
MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy 27 Kasım 2019 tarihinde Mecliste yaptığı açıklamasında: '20 binden fazla olan, belediyelerde çalışan 4/B’li sözleşmeli personel kadro beklemektedir. 2013 yılından bu zamana kadar sözleşmeli yapılan personelin hiçbirinin kadro hakkı bulunmamaktadır. 31 aralık tarihine kadar da bu sözleşmeler yenilenmezse 20 binin üzerinde insan işsiz kalacaktır.' dedi.

AYŞE SİBEL ERSOY (Adana) – Sayısı 20 binden fazla olan, belediyelerde çalışan 4/B’li sözleşmeli personel kadro beklemektedir. 2013 yılından bu zamana kadar sözleşmeli yapılan personelin hiçbirinin kadro hakkı bulunmamaktadır. 31 aralık tarihine kadar da bu sözleşmeler yenilenmezse 20 binin üzerinde insan işsiz kalacaktır. Bilindiği üzere, en son 2013 yılında belediyelerde çalışan 4/B’li sözleşmeli personel kadroya alınmıştı. Bu mağduriyetin önlenmesi için belediyelerde çalışan 4/B’li sözleşmeli personelin ve bütün kamu kurumlarındaki sözleşmeli personelin meslek ve sınıf ayrımı yapılmadan kadroya alınmasıyla ilgili gerekli çalışmaların ivedilikle yapılmasını Genel Kurulumuzdan ve yetkililerden talep ediyorum.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum