Saadet Partisinden sözleşmeli 4/b'ye kadro önergesi

Saadet Partisinden sözleşmeli 4/b'ye kadro önergesi
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir KARADUMAN tarafından 4/B'li sözleşmeli memurların sürekli kadroya geçirilmesine ilişkin verilen yazılı soru önergesi TBMM'ye sunuldu.

Sözleşmeli memurların eş durumu ve kadro sorunlarının çözümüne ilişkin TBMM'ye soru önergesi verildi.Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir KARADUMAN tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK'un cevaplaması istemiyle verilen önerge şu şekilde:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından Anayasanın 98'inci ve İştüzüğün 96 ve 99'uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 
Abdulkadir KARADUMAN /Konya Milletvekili 

Devletin personel istihdamı politikasında aynı görevin ifa edilmesine rağmen çalışanlar arasında farklı statülerin bulunmasının, adaletsizliklere ve mağduriyetlere yol açtığı gözlemlenmektedir. 
Bu bağlamda; 

1. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 4/B'li sözleşmeli personelin sürekli kadroya geçirilmesine ilişkin bir çalışma yürütülmekte midir? 

2. 4/B'li personelin tayin ve atamalarıyla ilgili olarak eş durumunu dikkate alan bir düzenlemeyle yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi planlanmakta mıdır?

Kamubiz.com ÖZEL / ANKARA

YENİ FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum