Sivil Memurların Görevde Yükselme Sınavı Talebi

Sivil Memurların Görevde Yükselme Sınavı Talebi
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli sivil memurlar görevde yükselme sınavı açılmasını istiyorlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli sivil memurlar, yaklaşık 14 yıldır kurumlarınca yapılmayan görevde yükselme sınavlarının açılmasını bekliyorlar. Sitemize ulaşan çalışanlar kendi kurumlarında yıllardır teknisyen yardımcısı olarak çalıştıklarını, yüksek lisans, lisans, ön lisans mezunu büro işlerini yapabilecek birçok personelin bahçıvanlık, çaycılık ve garsonluk gibi işler yaptıklarını belirtiyorlar. 14 yıldır görevde yükselme sınavı açılmadığını belirten çalışanlar ayrıca görev tanımlarının net olmadığını ifade ediyorlar. İşte o talepler...

Emniyet sivil memurlarinin 14 yıldır görevde yükselme sınavına girmediğini kurumda şartlara haiz personel fiilen teknisyenlik yapmasına rağmen dışardan alım yapıldığını onlarca mahkeme kararı olmasına rağmen görev tanımının uygulanmadigini dile getirirseniz minnettar oluruz.


Egm'deki Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan Teknisyen yardımcıları 14 yıldır görevde yükselme sınavı açılmasını bekliyor.Teknisyen yardımcıları arasında yüksek lisans ve lisans mezunu Temizlik,çaycılık,garsonluk vb.işler yapan memurlar.Bizim sesimiz olurmusunuz.Teşekkürler.


Ben Emniyet teşkilatında çalışan Lisans mezunu bir Teknisyen yardımcısı ( diğer kamu kurumlarındaki adı Hizmetli) bir memurum. Emniyet Genel Müdürlüğü Biz Teknisyen yardımcılarına 12 YIL Gibi zamandır Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açmamakta ve bizleri mağdur etmektedir


TSK' da çalışmaktayım. Diğer Kamu kurumları bünyesi bulunan bizimle aynı unvanda olan Hizmetlilere düzenli olarak görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açmaktadır. Bize yıllardır bu sınavlar neden açılmamaktadır? Lütfen sesimiz olunuz..


Emniyet Genel Müdürlüğünde Yardımcı Hizmetler Sınıfında Çalışan Teknisyen yardımcısı Ne İş Yapar?Teknisyen yardımcısı Temizlik,çaycılık,garsonluk,aşçı yardımcılığı,bahçıvanlık,kalorifer ateşçiliği,bulaşık yıkama,su tesisatı,elektrikçilik,çamaşır yıkar vb işleri yapar.Görev tanımımız epey geniş. Ayrıca Teknisyen yardımcıları 90 günlük geçici görev ile Diyarbakır,Şırnak,Hakkari gibi illere görevlendirilmekte.Sesimiz olduğunuz için Kamubiz ailesinden Allah razı olsun.Teşekkürler.


TSK'daki sivil memurların görevde yükselme sınavı taleplerini gündeme getirmek için 09 Mart 2017 Perşembe (Yarın) saat 20.00'da Twitter eylemi yapacağız. Lütfen desteğinizi esirgemeyiniz.

Kamubiz.com Özel Haber

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.