Sivil memurluktan emekli edilmiş Uzman Erbaş’ların özlük hakları TBMM'de

Sivil memurluktan emekli edilmiş Uzman Erbaş’ların özlük hakları TBMM'de
Türk Silahlı Kuvvetlerinde 3269 Sayılı Uzman Erbaş kanunu göre görev yaparken, 6000 Sayılı Kanunla emekli aylığı almaya hak kazandıkları tarihe kadar sivil memur olarak görev yaptırılıp emekli edilen uzman çavuşların özlük, ek gösterge ve emeklilik hakları CHP Adana Milletvekili Müzeyyen ŞEVKİN tarafından bugün Meclis Genel Kurulunda dile getirildi.

MÜZEYYEN ŞEVKİN (Adana) – TSK bünyesinde uzman erbaş olarak görev yapmakta iken kanun gereği 45 yaşını müteakip görevinden ilişiği kesilen ancak emekli aylığı bağlanıncaya kadar yine aynı kurumda sivil memur olarak çalıştırılan vatandaşlar hak kaybına uğramıştır. 2016 yılında yürürlüğe giren 6663 sayılı İntibak Yasasa’yla birlikte uzman erbaşlara verilen 3000 ek göstergeden söz konusu sivil memurlar yararlanmamıştır. Yasa sonrası aynı şartlarda görev yapan sivil memurların yıpranma, kimlik ve sicil numarası uzman erbaş olarak düzenlenmiş olmasına rağmen yasadan önce görev yapanlar bu kapsama alınmamıştır. Maaşlarında ciddi bir düşüş yaşayan vatandaşlarımızın sorunu çözüme kavuşturulmalıdır.

Kamubiz.com ÖZEL / ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum