Sonunda bu da oldu: Memur, işçi olmak için başvuruda bulundu!

Sonunda bu da oldu: Memur, işçi olmak için başvuruda bulundu!
Nevşehir Hacıbektaşi Veli Üniversitesi'nde görevli bir memur memurluktan işçiliğe geçmek için yazılı başvuruda bulundu

TES NEVÜ BAŞKANI İBRAHİM DOĞAN MEMURLUKTAN VAZGEÇİP İŞÇİ OLMAK İÇIN BAŞVURU YAPTI.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi Nevü başkanı İbrahim Doğan Üniversitede teknisyen statüsünde memurluk yapmaktadır.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

TES. Nevü temsilcisi bugün açıklanan kamu işçilerine verilen zam oranlarından sonra işçi olmak için başvuru yaptı
Tes. Nevü Başkanı İbrahim Doğan’ın başvurusundan sonra sendika adına şube başkanı Tayfur Urgenç açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

“TES. Nevü başkanı İbrahim Doğan; Kamu işçisi personelleri memurlara göre daha iyi ekonomik koşullarda yaşamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türk-İş başkanının katılımı ile gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde işçilere %45 zam yapılmıştır. Cumhurbaşkanının açıklamasına göre en düşük kamu işçisinin maaşı 15.000 TL olmuştur. Memur ve kamu işçisi arasındaki maaş farkı da işçi lehine artmıştır. Kamu işçisi yıl içerisinde maaşlarına ek olarak ikramiye ve tediye ödemeleri de almaktadır. Sosyo ekonomik yaşam seviyesi memurdan daha yüksek olan işçi statüsüne, teknisyen memur olduğum için de teknik bir işçi kadrosuna atanmak için başvurumu gerçekleştirdim. İfadelerini dilekçesinde belirterek işçi statüsüne geçmek için eylemini gerçekleştirmiştir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.