İşçiler enflasyona ezdirilmedi! Maaşlara yüzde 100 zam

İşçiler enflasyona ezdirilmedi! Maaşlara yüzde 100 zam
Ezine Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile kadrolu işçiler birinci altı ayda yüzde 50 ile yüzde 100 arasında zam aldı.

Ezine Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde mutabakata varılarak Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

"Enflasyonun üzerinde bir zam yapmış bulunmaktayız"

Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasının ardından konuşan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel yaptığı açıklamada, “Ezine Belediyesinde tüm çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor, onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Önemli olan dua alabilmek, sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir. Bugüne kadar imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine enflasyonun üzerinde bir zam yapmış bulunmaktayız. Dolayısıyla biz bütün çalışanlarımızın hakkını, hukukunu düşünmek zorundayız. Ezine’miz için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

"Ezine Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirmedi"

Hizmet –İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz ise, Hizmet-İş Sendikası olarak ülkemizin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yapıyoruz. HAK-İŞ’in, iş kolumuzun en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz. Ezine’ye her gelişimizde yenileşmeye, gelişmeye ve yeni katılan hizmetlere şahit oluyoruz. Ülkemiz ve dünya zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte çalışanlarının yanında yer almak büyük bir erdemliliktir, büyük bir fedakârlık işidir. Bugün imzaladığımız Toplu Sözleşme ile Ezine Belediyesi kadrolu çalışan işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine birinci altıncı ay % 50 ile % 100 arası ve Sosyal Haklarına da % 50 oranında zam yapılmıştır. Kadrolu işçi arkadaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olduk. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Güray Yüksel sayesinde Ezine Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. Özellikle bugün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Güray Yüksel’e şahsım, yönetimim, sendikam ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

canakkaleyorum

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.