Toplu İş Sözleşmesi imzalandı! Maaşlara yüzde 70 zam!

Toplu İş Sözleşmesi imzalandı! Maaşlara yüzde 70 zam!
Seydişehir Belediyesi ile Türkiye Maden-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle maaşlara yüzde 70 zam yapıldı

Seydişehir Belediyesi ile Türkiye Maden-İş Sendikası arasında, Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ'ta çalışan işçileri kapsayan 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ Beton Elemanları Makine İnş. San ve Tic. A.Ş. ile yetkili sendika arasında 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi, Seydişehir Belediye Başkanı ve SEBELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal ile Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin tarafından imzalandı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

SEBELTAŞ 9. Toplu İş Sözleşmesiyle çalışanların ücretlerinin yüzde 70 artığını ifade eden Tutal, "İşçilerimizin emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan vermeye, imkanlarımız ölçüsünde daha iyi şartlara yükseltmeye gayret ediyoruz. Toplu iş sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin de "Çalışanın hakkını verme konusundaki duyarlı davranışlarından dolayı Seydişehir Belediye Başkanımız ve Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal'a, sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Yapılan sözleşmemizin üyelerimize, işyerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.