Toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı

Toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı
Hizmet-İş Sendikasının toplu iş sözleşmesi sürecini devam ettirdiği ve grev oylamasının başladığı 3 belediyeden biri olan Derince Belediyesinde anlaşma sağlandı

Hizmet İş Sendikasının örgütlü olduğu Gebze, Darıca, Derince, Kandıra, Çayırova, Başiskele ve Gölcük Belediyelerinin şirketlerinde çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri geçtiğimiz kasım ayında başlamış ancak süreç tıkanmıştı.

DERİNCE'DE ANLAŞILDI

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
Sürecin devam ettiği 7 belediyeden Gebze, Derince ve Çayırova Argen A.Ş.'de 60 günlük grev süreci başlamıştı. Grev sürecinin başlamasının ardından Hizmet-İş Sendikası, TİS sürecinde teklif vermeyen Derince Belediyesi ile masaya oturdu v anlaşmaya vardı.

BAYRAMDA 5 BİN LİRA İKRAMİYE
Derince Belediyesi ile yapılan sözleşmeye göre belediyede en düşük işçi maaşı en düşük 14 bin 700 lira oldu. Ramazan Bayramı'nda brüt 3 bin, Kurban Bayramı'nda ise brüt 5 bin lira alacak olan Derince Belediyesi işçilerinin izin harçlığı ise brüt 1.500 lira olarak kararlaştırıldı. Belediye ile yapılan sözleşmeye göre belediye işçilerinin gece zammı ise yüzde 15 oldu.
enkocaeli.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.