Toplu iş sözleşmesiyle işçi ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı

Toplu iş sözleşmesiyle işçi ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı
Yozgat'ın Yenifakılı İlçesi Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat şubesi arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yenifakılı Belediye Başkalığında yapılan toplu-iş sözleşmesi imza törenine Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Şube Başkan Yardımcısı İsmail Ekici,  İşyeri Sendika Temsilcisi Cemal Bolat ve Üyeler katıldı.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, "Sendikamız ile Yenifakılı Belediyesi arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sendikamız üyesi işçilerin ücretlerine sosyal haklar hariç yüzde 50 zam yapıldı. Sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimizin ücretlerine ayrıca her altı ayda zam yapılacak ve enflasyon farkı uygulanacak. Sosyal haklar her altı ayda bir ücret zammı oranında artırılacak. Önce İnsan Önce Emek diyen, emeğin ve alınterinin üzerinde pazarlık yapmayan, her zaman çalışanın yanında olan kıymetli Yenifakılı Belediye Belediye Başkanımız Soner Yalçın’a sendikamız, şahsım ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın ise, "3 yıllık toplu iş sözleşmesinin çalışanlara hayırlı olması temennisinde bulundu. 
yozgatcamlik

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.