TRT Haber: Memurlara kira ve tazminat desteği gündemde

TRT Haber: Memurlara kira ve tazminat desteği gündemde
Hükümet, büyükşehirlerde görev yapan kamu çalışanlarının alım gücünü desteklemek için yeni bir çalışma yürütüyor. Buna göre memura verilecek refah payının yanı sıra kira, ilave lojman ve tazminat desteği sunulması bekleniyor.

Kamu çalışanlarına yönelik yeni bir müjde daha yolda. Büyükşehirlerde yaşayan memurlara kira ve tazminat destekleri verilmesi gündemde.

Ayrıca öğretmen, polis gibi meslek grupları için ilave lojman olanağının da tanınabileceği belirtiliyor.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

nkara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, "Son dönemde artan kira fiyatları nedeniyle büyükşehirlerde kamu çalışanlarının yaşam şartları gerçekten zorlaştı. Elbette hem hayat pahalılığı, hem kira fiyatları Türkiye'nin her yerinde etkili oluyor" dedi.

AK Parti'nin seçim beyannamesinde, kamu çalışanlarına verilecek destekler için ayrı başlık açıldı.

İstanbul başta olmak üzere, kamu çalışanlarının sosyoekonomik koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacağı ifade edildi. Bu konuda bölgesel geçim endeksleri dikkate alınacak.

Peki gündeme gelen öneriler neler?

Zengin, "Hükümet çevrelerinde konuşulan şu bir kira desteği verileceği, özellikle büyükşehirlerde bir tazminat altında kamu çalışanlarına bir maaşlarına ek ilave olarak bir destek verileceği, yine lojman yapımı konusunda adımlar atılacağına dair çeşitli alternatifler konuşuluyor. Bölgenin şartlarına göre, yaşanılan kente göre seyyanen bir ilave maaşlara destek sağlanacaktır" açıklamasını yaptı.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.