TSK’da çalışan 52 bin sivil memur üvey evlat mı?

TSK’da çalışan 52 bin sivil memur üvey evlat mı?
TSK’da çalışan 52 bin devlet memuru kurum içinde ÜVEY EVLAT muamelesine tabi tutuluyorlar. Bugün bazı basın-yayın organlarında TSK Personeline 400 TL iyileştirme zammı yapıldığı haberi yer aldı. TSK'da görev yapan sivil memurlar TSK personeli değil mi? Sözde sivil memurlar da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli oldugu ifade ediliyor ve TSK personeli kimlik kartını taşıyorlar.

Bugün bazı basın-yayın organlarında TSK Personeline 400 TL iyileştirme zammı yapıldığı haberi yer aldı. TSK'da görev yapan sivil memurlar TSK personeli değil mi?  Sözde sivil memurlar da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli oldugu ifade ediliyor ve TSK personeli kimlik kartını taşıyorlar. Sivil memurlar da sabah 08.00 ve aksam 17.00 kışlalarda, birliklerde ve karargahlarda, Askerlik Şubesi ve Orduevi gibi  her türlü sosyal tesislerde diğer TSK personeli gibi aynı tel örgüler içinde, aynı şartlarda özveri ile çalışıyorlar. Gerektiğinde  nöbet deniliyor onu da tutuyorlar. Şüphesiz  “ÖRNEK” ( 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 232 ve 233. maddesine bakılırsa TSK’da görev yapan devlet memurları olarak zaten çalışma koşulları bakımından diğer devlet memurlarının yararlandığı hiç bir haktan istifade edemiyorlar. 24 saat  üzerinden mesai mefhumu gözetilmeden çalışıyorlar. Ki, hafta sonları  diger devlet memurları evlerinde tatil yaparken TSK'daki sivil memur  arkadaşlarımızdan bir çoğu hiç bir ücret almadan  mesai de yapıyorlar.  Ancak iş zamma veya diğer sosyal haklarda iyileştirmeye geldiğinde nedense TSK personeli sayılmıyorlar. TSK’da çalışan 52 bin devlet memuru kurum içinde ÜVEY EVLAT muamelesine tabi tutuluyorlar.

 Devletine, milletine ve Kahraman Ordumuza vefakarca ve cefakarca hizmet eden 52 bin TSK personeli devlet memuru Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Binali Yıldırım ve M.S.B. Sayın Nurettin CANİKLİ den 24 Haziran 2018 de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde   MECLİS te yapılacak kanun ve düzenlemelerle TSK da çalışan 52 bin memurun hakkını hukukunu gözetilmesini ve kurum içinde ÜVEY EVLAT durumundan ÖZ EVLAT olarak aynı haklardan yararlanması  için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmasını istiyorlar....!!!!

Hasan ÇAĞLAR 
Büro Memur-Sen Istanbul 8 Nolu Şube Başkanı

FACEBOOK'DA BİZİ TAKİP  ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DA BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
30 Yorum