Türkiye Kamu-Sen'den Memur ve Emekli Zammı İçin 5 Maddelik Uyarı

Türkiye Kamu-Sen'den Memur ve Emekli Zammı İçin 5 Maddelik Uyarı
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 2019 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme gelecek memur ve emekli görüşmeleri için 5 maddelik uyarı metni yayımladı.

1-Düzenli olarak her ay açıkladığımız asgari geçim sonuçları Mayıs ayında da memur ve emeklinin yine kaybettiğini ortaya koymuştur. Yaz aylarına gelmesine rağmen, vatandaşın harcama kalemlerindeki artış hız kesmedi. Geçim sıkıntısı bütün şiddetiyle geçtiğim ay da devam etti.

2-Dar ve sabit gelirlinin ekonomik anlamda sıkıntı yaşadığı bugünlerde kamu çalışanlarının toplu sözleşme dönemi de yaklaşmaktadır. Daha önceki dönemlerde yetkili sendikaların ve yetkili konfederasyon başkanının uyguladığı korkak ve yanlış politikalar herkesçe malumdur.

3-Cebine girenden çok daha fazlasını kaybeden kamu çalışanları, bu sene ağır ekonomik şartlar karşısında iyice sıkıntıya düşmüştür. Kamu çalışanlarının ve memur emeklilerinin gözü kulağı ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme sürecinde olacaktır.

4-Biz Kamu-Sen olarak çalışanlarımızın mali, özlük haklarıyla ilgili taleplerini toplu sözleşme masasına taşımak için çalışmalara başladık. Birileri bizi masada görmek istemese de kanunun ve 420 bin üyemizin gücüyle o masada memurların haklarını sonuna kadar savunmaya hazırız.

5-Malum-Sen’in gözlerden kaçırmaya çalışacağı her ayrıntının takipçisi olacağız. Daha önceki toplu sözleşmelerde enflasyon farkını dahi unutanlara güvenimiz yoktur. Türkiye Kamu-Sen, yaşanan ekonomik tahribatın düzeltilmesi için mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürecektir.

Kamubiz.com ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.