Ümit Demirel: Mayıs ayına kadar Yardımcı Hizmetler kaldırılacak, 3600 ek gösterge kapsamı genişletilecek

Teç-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı. 24 Aralık 2022 Tarihinde Ankara Büyük Anadolu Otel’de Gerçekleşen TEÇ-SEN İl Başkanları Eğitim ve İstişare Toplantımız Büyük Bir Çoşkuyla Yapıldı.

KAMU 01.01.2023, 18:22 Editör
Ümit Demirel: Mayıs ayına kadar Yardımcı Hizmetler kaldırılacak, 3600 ek gösterge kapsamı genişletilecek

Teç-Sen Genel Başkanı Ümit DEMİREL yaptığı konuşmada; 

Şimdi Değerli Kamu Çalışanları Sizlere Bugünün Tarihini Verdiğimiz Müjdeleri Açıklama Zamanı Geldi. Çünkü Bu Baraj Oyunu 17 Yıldır Eylemlerle, Açlık Grevleriyle, Mitinglerle Mücadelesini Verdiğimiz Ve Sonuna Getirdiğimiz Bu İki Müjdeye Çökmek İçin Yapıldığı Çok Açıktır.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

İlk Müjdemiz Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev Yapan Devlet Memurlarınadır. Evet Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Masada 3 Teklif Vardır. Bunlardan Birisi Seçim Gününe Kadar Kabul Edilecektir. Birinci Teklif Bizimde Teklifimiz Olan Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev Yapan Kamu Çalışanlarının Eğitim Durumuna Uygun Kadrolara Atanmasıdır. İkinci Teklif Yüksek Okul Mezunlarının Memur Kadrosuna Atanması Ve 3. Teklif Olarak Da Ki Milyonlarca Üyesi Olan Sendikanın Teklifi Olan Lisans Mezunlarının Genel İdari Hizmetler Sınıfına Atanmasıdır.

Bizi Her Ne Kadar Sahada, Alanda Ve Masada Görmek İstemeselerde, %2 Sendikal Barajı İle Bağımsız Sendikaları Sahadan Çekmeyi Amaç Edinselerde, 17 Yıllık Emeğimize Çökmek İçin Operasyon Çekselerde… Kabul Edilecek Olan Teklif Yine Bizim Teklifimiz Olacaktır. Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev Yapan Tüm Kamu Çalışanları 1 Defaya Mahsus Eğitim Durumlarına Uygun Kadrolara Atanacaktır.

İkinci Müjdemiz İse 5 Ay Önce Kanunlaştırılan Ve Yaklaşık İki Buçuk Milyon Kamu Çalışanlarına Tek Kalemde Verilen 3600 Ek Göstergenin Kapsamının Genişletilmesidir. 3600 Ek Göstergenin Kapsamının Nasıl Genişleyeceği Konusunda Da 3 Teklif Masadadır.

Bunlardan Birincisi Yine Bizimde İsteğimiz Olan 1.Dereceye Gelen Kamu Çalışanlarının Tümüne 3600 Ek Gösterge Verilmesidir. İkincisi İse Sadece Kamu Şeflerine Ve Teknikerlere 3600 Ek Gösterge Verilmesidir. En Son Teklif İse Dayatılan Teklif Budur. Tazminat Yansıtma Oranlarında Artış Yapılmasıdır.

Mayıs Ayına Kadar Gerek Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması Ve 3600 Ek Gösterge Kapsamının Genişletilmesi Sorunları Çözülecektir. Araya Bayram İkramiyesini Sıkıştırmak İstiyoruz. Bu Konuda Da Yine Teç-Sen Olarak Alanda, Eylemde Olacağız. 16 Yıldır Kamu Çalışanlarının Yanında Olduk, Oluyoruz Ve Olmaya Da Her Daim Devam Edeceğiz.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (38)
Hasan (yhs) 4 hafta önce
Yhsliler için yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım
YHS MAĞDURU 4 hafta önce
Mayıs ayı çok geç . Bizler bunaldık iyice.psikolojimiz alt üst oldu:(
Sema yhs hakkını verin 4 hafta önce
Yhs gösterdiğiniz emeklerine tesekur ederim heyecanla bekliyoruz
gurup yhs 4 hafta önce
Teşekürler teçsen enazın haklarımızı dile getirmeyi biliyorsunuz
Mustafa 4 hafta önce
Yhs hemen kaldırılsın
Boş 4 hafta önce
Lise mezunu avucunu yaladı demek istiyor yani ön lisans ve lisans mezunu memur olacak lise mezunu hizmetli kalacak Allah’a havale ediyorum sizi binlerce lise mezunu var
Vatandaş Rıza 4 hafta önce
Neden Mayıs Ayı Torba yasa ile 3600 hemen hal edilir beklemek niye 15 Ocak'a 13 gün var
Fevzi 4 hafta önce
Çok mu zor 3600 ek göstergeyi 1-2 günde isteseler ćıkarırlar.1.dereceye gelen tüm kamu personeline verilmesi gerekir.Yoksa adalet yerini bulmaz ve işleri rast gitmez.Doğrusu budur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın