Vergi uzmanı Muhammet Bayram açıkladı: Asgari ücrete ara zamda 3 farklı senaryo!

Vergi uzmanı Muhammet Bayram açıkladı: Asgari ücrete ara zamda 3 farklı senaryo!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Yeni asgari ücret düzenlemesi temmuzda olacak" açıklamasıyla birlikte, asgari ücretin ne kadar olacağı merak konusu oldu.

Vergi uzmanı Muhammet Bayram, üç farklı zam senaryosu hakkında konuştu ve altı aylık enflasyonun yüzde 25 - 30 olacağını tahmin ederek, asgari ücret zammının da bu oranda yapılması gerektiğini ifade etti.

Bayram, enflasyonun hızlı bir şekilde düşmemesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "dokunuşuyla" sosyal refah payı artışı yapabileceğini belirtti. Ayrıca, "Gıda enflasyonunun yaz sezonuyla yeni üretimlerin artmasıyla düşmesini bekliyoruz. Enflasyon düşerse seyyanen zam olmaz, enflasyon yükselirse bir seyyanen zam yapılmasını öngörüyorum" diye konuştu.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Asgari ücret zammında yüzde 20 - 30 aralığında bir artış bekleniyor. Bu oranlarla asgari ücret, yüzde 20'lik artışla net 10 bin 207 lira, yüzde 25'lik artışla net 10 bin 632 lira, yüzde 30'luk artışla net 11 bin 57 lira olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.