Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kaldırılıp Personel Genel İdare Hizmetleri Sınıfına Geçirilecek mi?

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kaldırılıp Personel Genel İdare Hizmetleri Sınıfına Geçirilecek mi?
Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM Başkanlığına sunduğu önergede Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılarak, çalışanların Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesine yönelik bir düzenlemenin yapılıp yapılmadığını sormuştu. İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu imzasıyla söz konusu yazılı soru önergesine verilen yanıt.

Bakanlıktan gelen cevaba göre, Yardımcı Hizmetler sınıfının kaldırılarak çalışanlarının Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçirilmesine yönelik bir çalışma yapılmıyor. Bakanlıktan konuya ilişkin olarak gelen cevapta şu ifadelere yer verildi:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinde "Tesis Edilen Sınıflar" başlığı altında yer verilen Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılarak bu hizmet sınıfında istihdam edilen personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil edilmesine yönelik Devlet Personel Başkanlığında yürütülen bir çalışma bulunmamaktadır."

memurunyeri

KAMUBİZ.COM TIKLA TAKİP ET

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
9 Yorum