Memurlar kıskanacak! İşçi maaşlarına yüzde 146 zam yapıldı: En düşük maaş 40.500 TL oldu

Memurlar kıskanacak! İşçi maaşlarına yüzde 146 zam yapıldı: En düşük maaş 40.500 TL oldu
TİS görüşmeleri kapsamında yüzde 146 zam için imzalar atıldı. Konu ile ilgili güzel haber Şanlıurfa'dan geldi. İmzaların atılmasından sonra en düşük kadrolu daimi işçi maaşı 40 bin 500 TL oldu.

Son günlerde özellikle yerel seçimlerin de etkisiyle toplu iş sözleşmesiyle peş peşe zam haberleri gelmeye başladı. Aktarılan son habere göre, Viranşehir Belediyesinde atılan imzalardan sonra en düşük işçi maaşı 40.500 TL’ye çıktı.

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 40.500 TL TL OLDU!

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, maaşlara yapılan zam müjdesini sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Ekinci. "Her daim işçilerimizin yanındayız. Belediyemizde çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizi kapsayan sözleşmeye göre en düşük daimi işçi maaşını yüzde 101 zam ile 30.500 TL'ye, Kadrolu İşçi Maaşını da yüzde 146 zam ile 40.500 TL'ye yükselttik. Daha güzel bir Viranşehir için var güçleriyle çalışan emekçi kardeşlerimizin yüzlerini güldürecek, yaşam standartlarını arttıracak olan toplu iş sözleşmesinin her iki tarafa ve özellikle işçi ve emekçi kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum