MEMURLARIN zam oranını yakından ilgilendiriyor...Anadolu Ajansı mart ayı ENFLASYON beklentisi açıklandı

MEMURLARIN zam oranını yakından ilgilendiriyor...Anadolu Ajansı mart ayı ENFLASYON beklentisi açıklandı
AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler her ay olduğu gibi Mart ayında da fiyatlarda yaşanan değişimi açıkladı. İşte AA ekonomistlerinin TEFE TÜFE Mart 2024 enflasyon beklentisi...

AA Finans enflasyonu açıklandı! TÜİK Mart ayı enflasyonu yüzde kaç çıkacak? Enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından 3 Nisan Çarşamba günü açıklanması merakla beklenirken öncü veriler arasında gösterilen, AA Finans Enflasyon Beklenti Anketine katılan ekonomistler enflasyonu tahmini açıklandı.

AA Finans'ın Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Nisan Çarşamba günü açıklanacak mart ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 20 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Buna göre, ekonomistlerin mart ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 3,67 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin mart ayı için enflasyon beklentileri en düşük yüzde 3,40, en yüksek yüzde 4,42 aralığında yer aldı.

Ekonomistlerin mart ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına göre, bir önceki ay yüzde 67,07 olan yıllık enflasyonun yüzde 69,32'ye çıkacağı öngörülüyor.

Öte yandan, ekonomistlerin 2024 sonu enflasyon beklentisi de martta 45,58 oldu. Tüketici Fiyat Endeksi, şubatta yüzde 4,53 artış kaydetmişti.

2024 yılı aylar itibarıyla ekonomistlerin enflasyon beklentileri ve gerçekleşmeler şöyle:

aa-mart.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.