Profesörden memur ve emeklilere KÖTÜ haber: İşte iktidarın memur ve emekli zamlarını düşük tutma planı!

Profesörden memur ve emeklilere KÖTÜ haber: İşte iktidarın memur ve emekli zamlarını düşük tutma planı!
Memur zamları Temmuz'dan sonra kuşa mı dönecek? İktisatçı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Hükümetin yıl sonu enflasyon hedefine ulaşmak için yapacağı zamların enflasyon ve memur maaşları üzerindeki etkisine dikkat çekti.

İktisatçı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, temmuz ayından sonra yapılacak zamlardan memur ve emeklilerin nasıl etkileneceğini şöyle açıkladı;

‘ASIL ZAMLAR TEMMUZDAN SONRA’

Kozanoğlu, enflasyonu daha önemli ölçüde etkileyecek elektrik-doğalgaz gibi zamların temmuz sonrasına bırakıldığına işaret ederek:

“Bu zamların seçim sonrasında olması bekleniyordu. Anlaşıldığı kadarıyla emeklilere, kamu çalışanlarına verilecek zammı ilk 6 aydaki enflasyon belirleyeceği için bunun göreceli düşük çıkmasına çalışıyorlar. İnsanlar eline 3 kuruş para geçtiğini gördükten sonra bir zam dalgası ile daha karşılaşacaklar. Zaten enflasyon raporunda doğalgazdaki 25 metreküp kadar bedava kullanım süresinin dolması nedeniyle mayıs ayı enflasyonunun yüzde 0.60 daha yüksek çıkacağı söyleniyor. Muhtemel zamlar bunun üzerine eklenecek. Önümüzdeki aylarda enflasyon baz etkisiyle hız kesse de hala çok yüksek bir düzeyde seyretmeye devam edecek.” dedi

cumhuriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.