Torba yasada 3600 ek gösterge ve yardımcı hizmetler olmalı

Torba yasada 3600 ek gösterge ve yardımcı hizmetler olmalı
Sendikalardan, 86 maddelik torba yasada memurlara yönelik talepler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Teç-Sen Genel Başkanı Ümit DEMİREL, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler ve emeklilere 8.070 lira seyyanen zam verilmesini torba yasaya eklenmesini istedi

Torba yasada memurlara yönelik düzenlemeleri yeterli bulmayan sendikalar, Mecliste görüşmelerinde eklenmesini istedikleri talepleri açıklamaya başladı. BASK Genel Sekreteri, Teç-Sen Genel Başkanı Ümit DEMİREL, 3600 ek gösterge, YHS Kaldırılması ve memur emeklilerine 8.070 lira seyyanen zam verilmesi İle Mecliste düzenleme yapılması ile ilgili talepte bulundu.

Teç-Sen Genel Başkanı, son açıklamasında, Yardımcı Hizmetler Sınıfının (YHS) kaldırılması, 3600 ek göstergenin 1. dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına verilmesi ve memur emeklilerine 8.070 lira seyyanen zam yapılması taleplerinin bir an önce Torba Yasa'ya dahil edilmesi çağrısında bulundu.

Genel Başkan, kamu çalışanlarının haklarının korunması ve adaletin sağlanması için bu taleplerin acil bir şekilde Meclis gündemine alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, bu düzenlemelerin maddi ve manevi olarak emeklilik dönemlerindeki memurlara büyük bir destek sağlayacağını belirtti.

Teç-Sen Genel Başkanı, hükümetin bu talepleri dikkate alarak çalışanların adaletli bir şekilde değerlendirileceği bir yasa tasarısı hazırlamasını ve Meclis'e sunmasını beklediğini ifade etti.

Kamu çalışanları ve emekliler arasında büyük bir beklenti yaratan bu taleplerin, Meclis tarafından değerlendirilerek yasalaşması durumunda, çalışanların maddi durumlarının iyileştirilmesine ve emeklilik dönemlerinde daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Teç-Sen Genel Başkanı'nın bu talepleriyle ilgili olarak, Meclis'teki siyasi partilerin 14 Mayıs 2023 genel seçimde verdikleri sözleri tutmakla mükellef olduklarını hatırlattı ve verilen sözlerin biran önce tutulmasını bekledikleri söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
25 Yorum