Türkiye Kamu-Sen, 3 ay içinde memur ve emekli maaşlarına gündem yaratacak açıklama

Türkiye Kamu-Sen, 3 ay içinde memur ve emekli maaşlarına gündem yaratacak açıklama
Türkiye Kamu Sen, 3 ay içinde memur ve emekli maaşlarına karşı uyardı. Ocak'ta verilen maaş zammının yetersiz olduğuna vurgu yapılıyor...

Memur ve emeklilere altı ay için verilen zamlar memnuniyetsizlik yarattı. Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci öncülüğünde yeni bir adım atılarak, memurların beklediği 2024 Temmuz ayına ait zam dönemine kadar, zorluklarının artacağı ifade edildi.

Mart ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur ve emeklilerinin maaşlarının eridiğinin bu rakamlar ile ortaya konduğuna dikkat çekerek, vatandaşım alım gücünün artırılması gerektiğine dikkat çekti.

“MEMUR VE EMEKLİ ENFLASONA KARŞI KORUNMALI”

Enflasyon rakamlarının ardından yetkililere seslenen Kahveci, ekonominin önemli gündem maddelerinden birisi haline getirilmesi gerektiğini belirterek, “Bugünden itibaren yetkililerimizin seçim gündeminden uzaklaşarak ekonomiyi gündemin birinci sırasına alması gerekiyor. Enflasyonla mücadele, halkımızın alım gücü düşürülmeden katma değer yaratan üretime geçilerek sağlanmalıdır. Bu nedenle memur ve emeklilerimiz önümüzdeki süreçte daha da artacak olan enflasyondan korunmalı, alım güçleri artırılmalıdır. Gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından TÜİK, Mart ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı ve ülkemiz, gerçek gündemi olan ekonomiye odaklandı” dedi.

“ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMEYE BAŞLANMALI”

Artan enflasyonun hızının, çalışanların alım gücü düşürülerek kesilmeye çalışmasının sosyal sorunlara neden olacağını belirten Kahveci, enflasyon ile mücadelenin katma değer ile yapılması gerektiğini vurguladı. Kahveci, “Memur ve emeklilerimiz önümüzdeki süreçte daha da artacak olan enflasyondan korunmalı, alım güçleri artırılmalıdır. Bunu sağlamak için mutlak surette ilave ek ödeme emekli maaşlarına yansıtılmalı, çalışanlara refah payı verilerek, enflasyon farkının maaşlara aylık olarak ödenmesi yoluna gidilmelidir. Bu dakikadan itibaren yetkililerimizin memur ve emekliler üzerinde oluşan ekonomik yaraları sarması en öncelikli konu olmalıdır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum