Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Statü Değişikliğiyle Memur Statüsüne Geçirilsin

Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Statü Değişikliğiyle Memur Statüsüne Geçirilsin
Üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçirilmeleri talebini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha önce seslendik.

Üniversiteli işçiler Derneği üyesi Üniversite Mezunu Kamu İşçileri, Yıllardır süre gelen mağduriyetin giderilmesi adına, "Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler Ve Kit'lerde üniversite mezunu sürekli işçi statüsünde çalışan personellerin, yaklaşan seçim öncesi, süreli-süresiz sözleşmeli personellere verilmesi planlanan memuriyet statüsünü biz Üniversiteli İşçilere statü değişikliği yasası ile giderilmesini talep ediyoruz."

MALİ YÜKÜMÜZ YOK

Memur statüsüne geçirilmeleri halinde devlete ekstra bir yük oluşturmayacaklarını belirten üniversiteli işçiler mevcut koşullardaki yüklerinin daha fazla olduğunu kaydediyor. Memur statüsüne geçmek isteyen üniversiteli işçi sayısı binlerle ifade edilirken TBMM'den gelecek müjdeyi bekliyoruz.

Üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçirilmeleri talebini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha önce seslendik. Bir mektupla kaleme alarak Erdoğan’a dertlerini anlatan Biz üniversite mezunu kamu işçileri, ‘Kamu maliyesine ilave bir yük getirmeden Yeni Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmede daha etkin rol oynayacak nitelikli ve yetişmiş kalifiye personel ihtiyacını karşılayacak olan üniversite mezunu kamu işçilerinin 2015 yılında imza altına alınan ancak henüz uygulama alanı bulmayan 3. Dönem Toplu sözleşmede 36/1 madde gereğince statü değişikliği talebimizi takdir ve tensiplerinize arz ederiz."

Mustafa ARSLAN
Üniversiteli İşçiler Derneği Genel Kurul Üyesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum