Ünlü Ekonomistten Memur ve İşçilere Kötü Haber: Seçimden Sonra Maaş Zam Hesabı Değişecek

Ünlü Ekonomistten Memur ve İşçilere Kötü Haber: Seçimden Sonra Maaş Zam Hesabı Değişecek
Ekonomist Şenol Babuşçu sosyal medya hesabından memur, emekli ve işçileri korkutan haberi verdi. Babuşçu, milyonları ilgilendiren açıklamasında memur maaş ve asgari ücret zammı hesaplamasında yeni sisteme geçileceğini bildirdi.

Ocak 2024 tarihinde, asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşı zamları açıklandı ve tüm kesimlerde yüzde 49'luk bir artış gerçekleşti. Bundan sonra, asgari ücret için yılda iki kez değil, bir kez zam yapılacağına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir açıklama yapıldı. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de “Bundan sonra ücret düzenlemeleri hedef enflasyona göre yapılacak” demişti.

Maaş Zammı Hesaplama Sistemi Değişecek!

Ekonomist Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Seçim sonrası yapılacak yasal düzenlemelerle memur, emekli ve işçi maaşlarının yanı sıra asgari ücretin gelecek dönemdeki hedef enflasyona göre belirleneceğini" belirtti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak ayı enflasyonunu yüzde 6,70 olarak açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yılın ilk Enflasyon Raporu'nda, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 36 olarak açıkladı; 2025 yılı sonu tahminini ise yüzde 14 olarak belirtti. Banka, 2026 yılı sonunda enflasyonun yüzde 9'a gerileyeceği öngörüsünde bulundu.

NOT : HABERİMİZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTEBİLİRSİNİZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum