Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı!

Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı!
Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, İl Milli Eğitim Müdürüne seslenerek yönetici atamalarda uyarılarda bulundu.

Eskişehir Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Akar, okullara idareci atanmasına ilişkin şu açıklamayı yaptı;

“Sınav puanına dayalı eğitim yöneticisi atama tercih dönemi başladı ve devam ediyor. Ancak bazı okulların idareci kadrolarının boş olmasına rağmen tercih listesinde yer almadığı bilgisini aldık.

Örneğin 18 Nisan tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılış onayı verilen Sabiha Fahrettin Demir Anaokulu müdür ve müdür yardımcılığı kadroları tercih listesine dahil edilmedi. Daha buna benzer başka birçok okul var listeye eklenmeyen.

Sınava hazırlanıp emek veren sınav puanıyla atanmayı bekleyen yönetici adayları mağdur edilmektedir. Kaldı ki bu duruma emsal olan başka iller tüm boş kadroları duyuruya çıktılar. Bu konuda mağduriyet yaşayan üyelerimizin hukuki olarak yanındayız.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Uyarı

Eskişehir Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yönetici adaylarını mağdur edecek ve hak kaybı oluşturacak durumun önüne geçmelidir. Boş durumda olan tüm kadrolar sınav puanına dayalı atama duyurusunda tercih ilanına çıkartılmalıdır. İş işten geçmiş değildir”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum