GEÇMİŞ OLSUN EĞİTİM İŞ CİĞİM

GEÇMİŞ OLSUN EĞİTİM İŞ CİĞİM
Denizli'de okul okul gezerek bize üye olursanız yetkili oluruz ve yüksek promosyon alırız diyerek üye yapmaya çalışan eğitimi Sendikası yetkili sendika olamadı

Eğitim Gücü Sendikası Denizli İl Başkanı Osman DAĞLI, sendikaların üye sayımlarının yapılmasının ardından Eğitim İş Sendikasının devasa uğraşılarına rağmen yetkili sendika olamaması üzerine “geçmiş olsun” mesajı yayınladı.

Son bir yıldır Denizli’de her yerde Eğitim İş Sendikasının okul okul gezerek yetkili sendika olduklarında yüksek promosyon alacaklarını söyleyerek üye yapmaya çalışmıştı. İlgili Sendika Eğitim Bir Sen’in promosyon konusunda pasif kaldıklarını kendilerinin ise yüksek miktarlara imza atacaklarını sanki bankalarla anlaşması varmışçasına vaad etti. Eğitim çalışanlarının içinde bulundukları ekonomik zorluğu, geçim sıkıntısını menfaatleri uğrunda adeta istismar etmiştir.

2023 Seçimlerinde de idareci listeleri hazırladıkları bildiğimiz için bize çok garip gelmedi. Ancak eğitim çalışanlarımız açısından içimiz de acımadı değil.

Eğitim çalışanlarını sendikalarına davet etmek için icraatlerinden değil de promosyon vaadinden bahsetmeleri sendikacılık anlayışlarının en güzel örneği. Öylesine güzel bir hareket yaptılar ki üzerine söyleyecek söz bulmak cidden zor.

Tekrardan “geçmiş olsun” diyor gelecekte başarılar diliyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.