İl Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ROTASYON istiyor

İl Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ROTASYON istiyor
MEB'de sadece şube müdürlerine uygulanan rotasyon kapsamı genişletilsin, il müdür yardımcıları ve ilçe müdürleri de zorun yer değişikliğine dahil olsun isteniyor.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yayımlanan MEB atama ve yer değiştirme takvimine göre, eğitim kurumları yöneticileri hariç taşra teşkilatı yöneticilerine (ilçe müdürü/ il müdür yardımcısı/ şube müdürü) bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri yapılacağı bildirilmektedir. Ancak yönetmelikte yer almasına rağmen ilçe milli eğitim müdürlerine ve il müdür yardımcılarına rotasyon ertelenerek hiç uygulanmamaktadır.

Rotasyonun ertenmesi nedeniyle mağdur olduklarını ve sürekli dezavantajlı bölgelerde çalışmak zorunda kaldıklarını belirten ilçe milli eğitim müdürleri ve il müdür yardımcılarının haklı feryadını sizler için yayımlıyoruz.

SAYIN MEB BAKANINA AÇIK MEKTUP;

Bizler Türkiye nin dört bir yanında ilçelerde ve il milli eğitim müdürlüklerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim müdürleri ve İl Milli Eğitim müdür yardımcıları olarak yapılan bir ayrımcılığı ve haksızlığı dile getirmek istiyoruz.

Sayın bakanım; Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik in 26. Maddesinde ; “İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ve il/ilçe millî eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapmakta olanlar, bu Yönetmelik kapsamında yapılacak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi tutulurlar.” Denilmektedir ancak bizimle ilgili olan bu madde yıllardır uygulanmamakta ve sadece şube müdürleri yer değiştirme hakkından ve rotasyondan yararlandırılmaktadır.

Bu husus illerde ve ilçelerde çalışanlar arasında haksızlık algısına sebep olmakta ve çalışma barışını bozmaktadır. Sayın bakanım il müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri olarak bizlerde rotasyon uygulamasını öngören yönetmeliğin bu maddesinin uygulanmasını istiyoruz.

Şube Müdürlerinde olduğu gibi bizlere de ilçe ve iller arası rotasyon uygulaması yapılsın. Bir il de ya da ilçe de çakılıp kaldık yıllardır başka bir yere gidemiyoruz. Yüzümüz eskidi. Ahbap çavuş ilişkileri başladı. İyi yerdekiler hep aynı yerde .

Kötü yerdeki il müdür yardımcıları ve ilçe müdürleri de hep aynı yerde kaldı. Sayın Bakanım bizlerinde başka iller başka ilçeler görmek hakkı değil mi? Yeni yerler görmek ve oralarda çalışmayı bizde isteriz. Bize bunu çok görmeyin sayın bakanım.

ROTASYON VE YER DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜR YARDIMCILARI VE İLÇE MÜDÜRLERİNİN DE HAKKIDIR.MAĞDURUZ LÜTFEN YAPILSIN

İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve

İlçe Milli Eğitim müdürleri ADINA

H.ÇAKICI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum