Milli Eğitim Şube Müdürlerine kötü haber!

Milli Eğitim Şube Müdürlerine kötü haber!
Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağında yer alan şube müdürleri ve müfettişlere uzman öğretmen ve başöğretmen tazminatından kötü haber...

Öğretmenlik Meslek Kanunuyla birlikte şube müdürleri, müfetişler, ilçe milli eğitim müdürleri ve il müdür yardımcılarına kariyer basamakları gelmesi planlanıyordu. Buna göre yöneticiler uzman öğretmen tazminatından faydalanacaklardı.

Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlerine uzman öğretmenlik hakkı tanıyan söz konusu maddeyi taslak metne koymuştu. Ancak taarruf genelgesi ve bütçe kısıtlamaları gereği Maliye Bakanlığı bu maddeye onay vermedi.

Öğretmen kökenli yöneticilere kariyer basamakları gelecek, böylece kamuda çalışma barışı sağlanacaktı. Lakin var olan durumda öğretmenler ve okul müdürleri, amirleri olan kişilerden daha yüksek maaş alacak bu da yönetici istifalarını beraberinde getirecektir.

mebpersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
22 Yorum