SON DAKİKA GÖREVDEN ALMA VE ATAMA KARARLARI Okulların kapanmasına bir hafta kala MEB'de 5 il müdürü hakkında flaş gelişme

SON DAKİKA GÖREVDEN ALMA VE ATAMA KARARLARI Okulların kapanmasına bir hafta kala MEB'de 5 il müdürü hakkında flaş gelişme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 7 Haziran 2024 tarihli atama ve görevden alma kararları arasında il milli eğitim müdürleri de var. Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi illere yeni müdür ataması yaptı?

İl Milli Eğitim Müdürü atama ve görevden alma kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 il milli eğitim müdürünü değiştirdi. İşte detaylar...

DDK Başkanı görevden alındı

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre Devlet Denetleme Kurulu Başkam Yunus ARINCI görevden alınmış ve bu suretle boşalan Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Salih TANRIKULU atandı

- Ayrıca 4 ilin milli eğitim müdürü değişti.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Halil YÜCEL, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Emrullah AYDIN, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fethi ATEŞ ve Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Osman CEBECİ atandı.

İşte 7 Haziran 2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararnameler

ATAMA KARARLARI
Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/178

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri ile 5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 10 uncu maddesi gereğince Devlet Denetleme Kurulu Başkam Yunus ARINCI görevden alınmış ve bu suretle boşalan Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Salih TANRIKULU atanmıştır.

Karar: 2024/179
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığı;
- Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent ŞAHİN,
- Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ,
- Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel EKMEKÇİ,
- Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan ŞENER,
görevden alınmış,
- Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Halil YÜCEL,
- Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Emrullah AYDIN,
- Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fethi ATEŞ,
- Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Osman CEBECİ,
atanmıştır.

SALİH TANRIKULU KİMDİR?

Ankara'da 1974'te dünyaya gelen Salih Tanrıkulu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1996'da mezun oldu, ardından ABD'de Illinois Üniversitesinde Ekonomi dalında yüksek lisans derecesi aldı.

1997'de Başbakanlık Uzman Yardımcısı olarak kamu görevine başlayan Tanrıkulu, 1998'den itibaren Maliye Bakanlığında Gelirler Kontrolörü, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Vergi Başmüfettişi, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu.

Mesleki faaliyetleri kapsamında OECD ve AB Fiscalis çalışma gruplarında ülkeyi temsil eden Tanrıkulu, 2013 - 2015 yıllarında Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği (Brüksel) Maliye Müşaviri ve NATO Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2015'de Cumhurbaşkanlığı DDK Üyeliğine atanan Tanrıkulu, 2017'den Ocak 2023'e kadar Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevini yerine getirdi.

Kasım 2023'ten bu yana DDK Başkan Vekili olarak görev yapan Salih Tanrıkulu, İngilizce ve Fransızca biliyor.

Tanrıkulu, evli ve üç çocuk babası.

gazetememur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum