Yusuf Tekin'den SON DAKİKA istifa ve ilçe milli eğitim müdürlerine ROTASYON açıklaması

Yusuf Tekin'den SON DAKİKA istifa ve ilçe milli eğitim müdürlerine ROTASYON açıklaması
Yerel seçimlerin ardından istifa edeceği konuşulan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, istifa haberlerine açıklık getirdi. Bakan Tekin ayrıca ilçe müdürlerine rotasyon ve öğretmen atamaları konularına da değindi...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bayram sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarına ciddi bir revizyon uygulanacağı mesajını verdi. Bakan Yusuf Tekin, Erzurum'da yaptığı konuşmasında istifa ve öğretmen atama hususlarında da önemli ifadelerde bulundu...

İSTİFA GÜNDEMİMDE YOK!

Bakan Yusuf Tekin, Erzurum ilinde atama bekleyen öğretmenler ile yaptığı görüşmede bayramdan hemen sonra il ve ilçe teşkilatlarında üst düzey değişikliklerin yaşanacağını belirterek kendisinin görevinin başında olacağını, istifanın gündeminde olmadığını ifade etti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

“Öğretmen atamasıyla ilgili konuşulan sayıların doğru olmadığını, alabileceği en yüksek sayıyı almak için çalıştığını vurguladı. Mülakatla ilgili henüz bir çalışma olmadığını bayram sonrasında karar verileceğini açıkladı. Öğretmen atama takviminin bayram sonrasında yapılacak ilk Kabinede netleşeceğini umut ettiğini ifade etti. Karma atama söylentisi için net olarak hayır cevabında bulundu. Kontenjan dağılımı konusunda tüm branşlara adil olunacağının altını bir kez daha çizdi.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
12 Yorum