İl Milli Eğitim Müdürü kısa sürede neden sevildi?

İl Milli Eğitim Müdürü kısa sürede neden sevildi?
“Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Memet Polat 24 Kasım 2023 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi MEB Başmüfettişliğine atandı. Hayırlı olsun.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç 24 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile MEB Başmüfettişi atanan Nevşehir Eski Milli Eğitim Müdürü Memet Polat’a sosyal medya hesaplarından Nevşehir’de yaptığı eğitim ve öğretim çalışmalarını özetleyen bir yazı ile hayırlı olsun ve teşekkür mesajı paylaştı.

BAŞKAN URGENÇ; BU ATAMA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEMET POLAT’A ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ OLMUŞTUR.

Başkan Urgenç’in paylaşımı şu şekilde oldu.

18 ay gibi kısa bir sürede Nevşehir eğitimine kazandırdığınız ivme, eğitim çalışanlarının devlete güven duyması noktasında gösterdiğiniz çaba, güleryüzünüz, kamuda iş barışını ve sosyal adaleti sağlama gayretiniz, eğitimcilere kazandırdığınız pozitif bakış açısıyla Nevşehir’de eğitimcilerin gönlünde taht kurdunuz. Teşekkür ederiz.

Peki kısa sürede Nevşehir Memet Polat’ı neden sevdi?

1-Görev yaptığı 18 ay içerisinde; LGS Akademik başarı 265 puandan, 319’a çıktı. Türkiye ortalamasının altında idik üstüne çıktık.

2- İlimizde 8 okul 1 Halk eğitim merkezini bağımsız hale getirdi. İlimize 14 yeni okul 2 halk eğitim merkezi ve 1 rehberlik araştırma merkezi kazandırdı.

3-Kurumlarımızın sosyal donatıları ve fiziksel yapılarının güzelleştirilmesi için ihtiyaç duyulan her türlü kaynak sağlanmaya çalışıldı.

4- 81 adet tam donanımlı müzik sınıfı, kütüphane ve atölye oluşturdu.

5- 1 okul dışında tüm okulların doğal gaz dönüşümü ve eskiyen kombilerin tamamını değiştirdi.

6- ilimiz okullarına 250 bin yeni kitap kazandırdı.

7- Tam donanımlı 2 e-sınav salonu ve ölçme değerlendirme merkezi oluşturuldu.

8- PİKTES projesi ile 44 personele iş imkanı 300 milyon kaynak sağlandı.

9- Türkiye’nin ilk ve tek Gastronomi Lisesi Ürgüp’te açıldı.

10- Bakanlık projesi köy yaşam merkezleri ve anaokulları hızlı bir şekilde ilimizde uygulamaya konuldu.

11- 42 metrekarelik 68 adet konteynır sınıfı meslek liselerinde üreterek deprem bölgesinde 5000 öğrencinin eğitim görmesini sağladı.

12- Hatay ilimizde yönetici ve öğretmenlerimizin gönüllü katılımı ile depremzede öğrencilerimizin eğitimini gerçekleştirdiler.

13-Deprem anında Adıyaman ilimizde Nevşehir eğitimcilerinin ve hayırseverlerin desteği ile gözyaşlarını dindirdiler yaraları sardılar.

Eski İl Milli Eğitim müdürü Memet Polat’a saygılarımla inanıyorum ki büyük ve müreffeh Türkiye ideali ülküsüyle hizmetleri kesintiye uğramadan devam edecektir. İlimizde 18 Ay görev yapan Memet Polat’a yeni görevi MEB Baş müfettişliğinde başarılar dilerim. BU ATAMA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEMET POLAT’A ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ OLMUŞTUR.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum